Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie-wypadek


zxcvbnm
 Share

Recommended Posts

Witam,

kilka miesięcy temu w wypadku zginął mój syn. Proszę o pomoc w ustaleniu czy i jakiego odszkodowania mogę się ubiegać? Syn jechał motocyklem i zderzył się z samochodem, który wyjeżdżał z parkingu, zginął na miejscu. niedługo ma odbyć się pierwsza rozprawa przeciwko kierującemu samochodem- pytanie czy w tym momencie wynająć już kancelarię odszkodowawczą, czy jest za wcześnie- nie ma orzeczenia o winie. Obaj byli trzeźwi w momencie wypadkuW pismach z sądu Syn jest traktowany jako osoba poszkodowana. Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Link to comment
Share on other sites

Jeżeli sprawa winy nie budzi wątpliwości i jest Pani pewna że wyrok będzie skazujący to proponuję jeszcze się wstrzymać od zlecenia sprawy o odszkodowanie. Na rynku jest bardzo wiele firm i kancelarii świadczących tego typu pomoc prawną. Trzeba przeprowadzić dokładne rozpoznanie i dokładnie przeanalizować umowy. Licytacja kto uzyska więcej jest tutaj najmniej ważna i świadczy tylko o braku taktu ze strony osób reklamujących się w ten sposób. Ma Pani aż 20 lat od wypadku na podjęcie decyzji którą kancelarię wybrać. W sytuacji kiedy wyrok skazujący nie jest taki pewny, proponuję zdecydować się wcześniej, ponieważ wiele kancelarii może włączyć się w postępowanie przed sądem i udzielić pomocy również na tym etapie, pomagając doprowadzić do sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy karnej która w tej chwili jest najważniejsza.
Link to comment
Share on other sites

Dziękuję bardzo za odpowiedzi- szczególnie użytkownikowi ambrozy. Po rozmowie z osobą, która zna się na prawie bardziej niż ja dowiedziałam się, że kwestia winy niekoniecznie musi być tak jasna jak uważałam- nie znam prędkości z jaką jechał syn...za Pana radą skontaktowałam się już z jedną z firm odszkodowawczych z mojej okolicy, ale oni nawet nie są zainteresowani rozprawą- nam też odradzono udział... sama nie wiem co robić, może znajdą się użytkownicy, którzy przeżyli już taką sytuację...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...