Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie-wypadek


zxcvbnm
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

kilka miesięcy temu w wypadku zginął mój syn. Proszę o pomoc w ustaleniu czy i jakiego odszkodowania mogę się ubiegać? Syn jechał motocyklem i zderzył się z samochodem, który wyjeżdżał z parkingu, zginął na miejscu. niedługo ma odbyć się pierwsza rozprawa przeciwko kierującemu samochodem- pytanie czy w tym momencie wynająć już kancelarię odszkodowawczą, czy jest za wcześnie- nie ma orzeczenia o winie. Obaj byli trzeźwi w momencie wypadkuW pismach z sądu Syn jest traktowany jako osoba poszkodowana. Z góry dziękuję za wszelkie porady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli sprawa winy nie budzi wątpliwości i jest Pani pewna że wyrok będzie skazujący to proponuję jeszcze się wstrzymać od zlecenia sprawy o odszkodowanie. Na rynku jest bardzo wiele firm i kancelarii świadczących tego typu pomoc prawną. Trzeba przeprowadzić dokładne rozpoznanie i dokładnie przeanalizować umowy. Licytacja kto uzyska więcej jest tutaj najmniej ważna i świadczy tylko o braku taktu ze strony osób reklamujących się w ten sposób. Ma Pani aż 20 lat od wypadku na podjęcie decyzji którą kancelarię wybrać. W sytuacji kiedy wyrok skazujący nie jest taki pewny, proponuję zdecydować się wcześniej, ponieważ wiele kancelarii może włączyć się w postępowanie przed sądem i udzielić pomocy również na tym etapie, pomagając doprowadzić do sprawiedliwego rozstrzygnięcia sprawy karnej która w tej chwili jest najważniejsza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za odpowiedzi- szczególnie użytkownikowi ambrozy. Po rozmowie z osobą, która zna się na prawie bardziej niż ja dowiedziałam się, że kwestia winy niekoniecznie musi być tak jasna jak uważałam- nie znam prędkości z jaką jechał syn...za Pana radą skontaktowałam się już z jedną z firm odszkodowawczych z mojej okolicy, ale oni nawet nie są zainteresowani rozprawą- nam też odradzono udział... sama nie wiem co robić, może znajdą się użytkownicy, którzy przeżyli już taką sytuację...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...