Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Jak dochodzić dodatkowych roszczeń z OC SPRAWCY KOLIZJI.


rbartoszak89
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Otóż mam takie pytanie, ponieważ miałem stłuczkę, w której byłem poszkodowanym. Jetem obecnie po wizycie rzeczoznawcy, który opisując uszkodzenia nie uwzględnił nie których części mechanicznych które także uległy uszkodzeniu w tym wypadku. Jak mogę się starać o dodatkowe pieniądze z OC sprawcy na naprawę uszkodzonych części jeżeli faktycznie wycena zakładu ubezpieczeniowego sprawcy nie ujmie żadnej z tych rzeczy ?

 

I czy ktoś miał już do czynienia z firmą PROAMA ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

rbartoszak89 wrote:

Jetem obecnie po wizycie rzeczoznawcy, który opisując uszkodzenia nie uwzględnił nie których części mechanicznych które także uległy uszkodzeniu w tym wypadku

Nie ujął bo nie zauważył, czy dlatego że uznał iż nie są związane z tą kolizją? Jeżeli to pierwsze to zgłoś po prostu konieczność przeprowadzenia oględzin dodatkowych. Jak to drugie to złóż odwołanie starając się uargumentować swoje stanowisko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ujął przy rozmowie, nie ujęli w kosztorysie. TU stwierdziło że kolejne oględziny samochodu nie są potrzebne.

 

I tak samo maska jest uszkodzona przy prawym reflektorze a on zaliczył to jak się okazało w kosztorysie jako NAPRAWA. Po objechaniu blacharzy każdy stwierdza że nie ma sensu tego robić bo już maska nie będzie taka jak przed kolizją.

Jak zrobić aby nie wiem wymusić na nich lub w jakiś inny sposób aby zaliczyli to do wymiany ? bo nie sądzę że ktoś z was chciałby aby ktoś mu szpachlował auto jeżeli na danej części nie było grama szpachlu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...