Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

ubezpieczenie oc


Rekomendowane odpowiedzi

Mam duży problem związany z polisą OC samochodu będącego w leasingu. W ubiegłym roku nabyłam samochód wraz z pakietem ubezpieczeniowym w PZU. Po upływie tego czasu sprzedawca samochodu poinformował mnie telefonicznie o konieczności przedłużenia umowy na ubezpieczenie w.w samochodu. Przez 2 m-ce pomimo moich usillnych starań o uzyskanie owej polisy nie byłam w stanie ustalić kiedy i jak mogę ją odebrać. Wszystkie kontakty z przedstwicielami Generali ( gdyż tam został ubezpieczony samochód) odbywały się jedynie drogą e-mailową, przez kolejne 3 miesiące i to jedynie z mojej strony. Po blisko 6 miesiącach poinformowano mnie,iż cena owej polisy opiewa na sumę 3400PLN (wartość samochodu ok.60.000). W związku z tym,że uważałam tę cenę absolutnie nie do przyjęcia starałam się nadal skontaktować z osobą która będzie mogła się ze mną spotkać i renegocjować owe ubezpieczenie. Przez 11 miesięcy nie udało mi się tego dokonać. Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi pomimo wielokrotnych prób kontaktów telefonicznych i e-mailowych. Istotną sprawą jest to, że monity dotyczące płatności przychodzą regularnie. Mam pytanie czy istnieje taka możliwość,że ubezpieczyciel przez blisko rok nie jest w stanie przekazać mi polisy żądając za nią zapłaty i czy biuro leasingowe może podjąć decyzje o zmianie ubezpieczenia w innej firmie niż dotychczasowa na warunkach absolutnie nie atrakcyjnych finansowo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Leasing najczęściej daje użytkownikowi pojazdu możliwość ubezpieczenia się indywidualnie (czyli użytkownik szuka dla siebie najkorzystniejszej oferty i ubezpiecza pojazd we własnym zakresie), bądź skorzystania z oferty przedstawionej przez ubezpieczycieli współpracujących z leasingiem. W praktyce, gdy zbliża się koniec polisy ubezpieczeniowej, leasing informuje klienta (użytkownika pojazdu – najpóźniej 30 dni przed wygaśnięciem ochrony) o obowiązku wznowienia umowy. W przypadku, gdy użytkownik nie przedstawi zawartej przez samego siebie polisy, leasing przyjmuje to jako zgodę na ubezpieczenie przedmiotu leasingu w ramach aktualnego posiadanego przez leasing pakietu ubezpieczeniowego. Kosztami ubezpieczenia zostaje obciążony użytkownik pojazdu i wtedy już nie ma możliwości negocjacji składki oraz odstąpienia od ubezpieczenia. Wszystko jednak zależne jest od umowy leasingowej – w niej zapisane są wszystkie warunki leasingu i na niej należy bazować. Radzę jak najszybciej udać się do najbliższej placówki firmy, która leasinguje pojazd i wyjaśnić tę sytuację. Dziwny jest natomiast fakt, że do dnia dzisiejszego nie otrzymała Pani polisy – może warto zwrócić się dodatkowo z zapytanie do ubezpieczyciela, w Pani przypadku Generali i poprosić o wydanie umowy ubezpieczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...