Jump to content
Forum Odszkodowania

odmowa


madap2wp.pl
 Share

Recommended Posts

mąż podczas upadku ze schodów wybił bark i złamał kość przedramienia. zdjęcie rtg wykazało poważny uraz i lekarz na izbie przyjęć odesłał nas do szpitala oddalonego o ok 20 km. podczas rejestracji mąż dostał ataku padaczki- wcześniej nigdy nic takiego nie miało miejsca. w wypisie oprócz danych dotyczących urazu została umieszczona adnotacja o ataku epilesji. PZU odmówiło wypłaty odszkodowania tłumacząc się że padaczka to choroba przewlekła i ubezpieczenie tego nie obejmuje. ubezpieczenie jest grupowe nw.
Link to comment
Share on other sites

Z podanych przez Pnią informacji można przypuszczać iż wypadek mół być spowodowany napadem padaczki. Co w tej sytuacji tłumaczy zającie stanowiska przez TU. Nawet jeżeli tak nie było to bardzo trudno będzie udowodnić iż padaczki przed upadkiem ze schodów nie było.
Link to comment
Share on other sites

Ale podczas upadku ze schodów mąż nie był sam jest na to świadek- osoba nie z rodziny. mam kserokopie ze szpitala z godziną przyjęcia i zrobienia zdjęcia rtg oraz z drugiego szpitala gdzie nastąpił atak padaczki. czy te dokumenty są ważne i czy jest szansa żeby były uwzględnione.

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
W kwietniu doznałam podczas upadku skręcenia i stłuczenia odcinka szyjnego kręgosłupa,stłuczenia barku i stłuczenia głowy. Po zakończonym leczeniu złożyłam wniosek o odszkodowanie do PZU.Decyzja w sprawie odszkodowania przyszła odmowna.Czy wobec tego mogę złożyć odwołanie?
Link to comment
Share on other sites

Odwołanie zawsze może Pani złożyć. Ale jakie było uzasadnienie decyzji PZU ? Jeśli miała pani ważne ubezpieczenie, zdarzenie nie było wyłączone w o.w.u. i było objęte zakresem ubezpieczenia, nie ma przeciwwskazań.
Link to comment
Share on other sites

JacekMarek wrote:
Odwołanie zawsze może Pani złożyć. Ale jakie było uzasadnienie decyzji PZU ? Jeśli miała pani ważne ubezpieczenie, zdarzenie nie było wyłączone w o.w.u. i było objęte zakresem ubezpieczenia, nie ma przeciwwskazań.
Oto co otrzymałam z PZU:

W imieniu PZU Życie SA informuję, że po rozpatrzeniu zgłoszonego roszczenia świadczenie nie może zostać przyznane.
Podstawą do przyznania świadczenia jest umowa ubezpieczenia zawarta na podstawie ogólnych warunków dodatkowego grupowego ubezpieczenia na wypadek trwałego uszczerbku na zdrowiu ubezpieczonego spowodowanego nieszczęśliwym wypadkiem zatwierdzonych Uchwałą Nr UZ/86/2004 z dnia 3 marca 2004 roku Zarządu PZU Życie SA, ze zmianami zatwierdzonymi Uchwałą Nr UZ/145/2009 z dnia 14 maja 2009 roku Zarządu PZU Życie SA oraz Uchwałą Nr UZ/19/2011 z dnia 24 stycznia 2011 roku Zarządu PZU Życie SA.
Zgodnie z § 2 ust. 1 ogólnych warunków trwały uszczerbek na zdrowiu oznacza trwałe, nie rokujące poprawy uszkodzenie danego organu, narządu lub układu, polegające na fizycznej utracie tego organu, narządu lub układu lub upośledzeniu jego funkcji

PZU Życie S.A. Zespół Obsługi Świadczeń w Katowicach uprzejmie Panią informuje, że w związku z wypadkiem zaistniałym w dniu 28.03.2013 Pani roszczenie zostało zakwalifikowane do oceny zaocznej.

Jest to nowa forma obsługi świadczeń, polegająca na ustaleniu przez lekarza orzecznika wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu, wyłącznie na podstawie zgromadzonej w sprawie dokumentacji medycznej bez konieczności stawienia się na komisję lekarską.

Jak wynika z opinii lekarza orzekającego stwierdzono, że wskutek w/wym. wypadku nie doznała Pani trwałego uszczerbku.
W związku z powyższym jesteśmy zmuszeni z przykrością odmówić wypłaty świadczenia
Spełniając ustawowy obowiązek informuję, iż w przypadku braku akceptacji stanowiska ubezpieczyciela istnieje możliwość dochodzenia roszczeń także na drodze sądowej.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...