Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Błąd w diagnozie, nieprawidłowy odczyt RTG?


medorka1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i proszę o pomoc.

Potrącił mnie samochód, na skutek tego zostałam przewieziona do SOR .Tam zrobiono mi usg jamy brzusznej i rtg kręgosłupa ( ból kręgosłupa był nie do zniesienia) .Wykonane zdjęcie niby nic nie wykazało i po nocy spędzonej w SOR zostałam wypisana do domu. Ból kręgosłupa nie ustawał, lekarz rodzinny skierował mnie do neurologa on skierował na badanie tomografem komp. wynik był taki iż wykazało złamanie kompresyjne th12 z klinowatym obniżeniem,ugięta blaszka graniczna(objaw próżni w krążku)górna przednia krawędź oderwana, tylna górna masa trzonu wpukla się do kanału kręgowego i uciska worek oponowy

W rezultacie musiałam przejść operację , zastosowano stabilizację .Jestem prawie rok po operacji i nadal nie jestem okazem zdrowia.Moje pytanie, czy można to zdarzenie potraktować jako mylne wystawienia diagnozy ? Podpowiadano mi abym zgłosiła sprawę o odszkodowanie/ zadośćuczynienie od szpitala, czy mam jakieś realne szanse na uzyskanie tego.

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie po pierwsze nalezy sie z oc sprawcy wypadkui nie jest to mala kwota, co do odszkodowania ze szpitala to musialaby pani udać się do dwóch lub trzech innych niezależnych specjalistów w tej dziedzinie, powinni oni wystawić opinie że leczenie pani i diagnoza z początku była błędna, jest to trudna sprawa ponieważ lekarze nie chętnie krytykują działania swoich kolegów, moj nick to tel jezeli ma pani pytania prosze dzwonic lub pisać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem wdzięczna za tak szybką odpowiedź. Niestety z oc sprawcy nie dostanę żadnego odszkodowania (gdyż ów Pan jako "osoba publiczna ";-) w moim mieście został przez sąd uniewinniony). Znajomi mnie namawiają na ściągnięcie odszkodowania od szpitala, troszkę poczytałam na ten temat i widzę to w czarnych kolorach. Z Pana wypowiedzi wynika iż byłaby to walka z wiatrakami i chyba należy dać sobie spokój. ;-( . Jeszcze raz dziękuję, pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ale jak uniewinniony potrącił panią policja była obrażenia pani ma to należy się pani odszkodowanie z jego oc nie ma znaczenia kto to jest, bo jeżeli on został uniewinniony to co pani sama to sobie zrobiła? Popytam w pani sprawie ale na pani miejscu bym walczyła, prosze zebrać potrzebne dokumenty medyczne notke policyjną i walczyć o swoję jeżeli jest taka potrzeba to pomoge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie, dziękuję za zainteresowanie moją sprawą. Kierowca nie przyjął mandatu i na wniosek policji odbyła się sprawa w sądzie.Moje złamanie kręgosłupa zostało ujawnione dopiero po tej rozprawie,( po badaniu TK.) lekarz rodzinny mi tłumaczył iż jest to prawdopodobnie stłuczenie i musi boleć ;-). Zostałam potrącona przechodząc przez parking " na skróty" i jego adwokat stwierdził iż ja nie zachowałam należytej ostrożności i mogłam iść po chodniku.Było tam ograniczenie prędkości i droga osiedlowa a parking przed szkołą.Oddałam moją sprawę do firmy zajmującej się uzyskaniem odszkodowania z oc ,jednak skoro sąd uniewinnił kierowcę czyli wina była moja i nie otrzymałam nic. Mając adwokata prawdopodobnie było by wszystko ok.jednak ja nie miałam po prostu nie stać mnie na wynajęcie .Dokumentację całą posiadam, jednak sama nic nie wskóram. Pozdrawiam serdecznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

JEśli chodzi o błędną diagnozę- tak, taka okoliczność zaszła.

Jestem w stanie Pani pomóc.

Nie można się bać i nie potrzebuje Pani wcale opinii lekarzy, że doszło do błędu- żaden lekarz nawet tego nie wystawi.

Proszę o kontakt :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...