Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na pasach


Przemasxxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam zostałem potrącony na pasach przy zielonym świetle , leżałem 7 dni w szpitalu doznałem obrażenia stłuczenia klatki piersiowej złamanie głowy strzałki prawej skręcenie kolana prawego badanie dodatkowe wykazało oderwanie drobnych fragmentów kostnych od powierzchni stawowych kości piszczelowej i strzałkowej w obrębie stawu piszczelowo strzałkowego prawego ,LCL uszkodzenie przyczepu górnego bez przerwania ciągłości- pogrubienie obrzękowe .MM róg tylny o podwyższonym sygnale śródłąkatkowo , obrzęknięty ; bez ewidentnych uszkodzenia typu pęknięcie .

czy ktoś wie o jakie odszkodowanie mogę się starać ?? a druga sprawa to mój zawód pytanie czy mogę się starać o odszkodowanie za zmianę zawodu ? tylko problem polega na tym że nie mam tego zawodu na papierze ale pracuje ok 8 lat przy brukarstwie

 

dziękuje i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam .W pazdzierniku zeszłego roku zginęła moja mama w wypadku samochodowym.Dowiedzieliśmy się z tata że należy nam się odszkodowanie z OC,NW juz dostaliśmy(tata dostał).Problem polega na tym do jakiego dobrego adwokata się dostać,żeby dostać jak największa sumę pieniędzy.Zgłaszały się do taty różne firmy ale żadne konkrety,takie prowizje biorą że szkoda gadać20%i jeszcze 22%od odzyskanej kwoty.Proszę o pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wdniu 05,11,2006r. miałam wypadek drogowy zostałam potrącona przez samochód osob na pasach.W wyniku wypadku doznałam złamania górnej i dolnej kości łonowej prawej,złamania panewki prawego stawu biodrowego i złamania w obrębie guzka większego kości ramiennej prawej oraz stłucznia tkanek miękkich łokcia prawego,uda prawego i podudzia prawego.Wstrząśnienie mózgu.Obecnie poruszam się o jednej kuli.Jestem po rehabilitacjach i jako tako funkcjonuję.Wszystką dokumentację związaną z wypadkiem zaniosłam do firmy HDI ASEKURACJA /SAMOPOMOC/ w której sprawca wypadku miał polisę.Właśnie z tej firmy dostałam powiastkę o wypłacie odszkodowania ,które mnie nie satysfakcjonuje.Proszę mi odpowiedzić czy firma HDI może pomniejszyć sobie odszkodowanie o nawiązkę ,która została mi przyznana wyrokiem sądu.

Chciałabym jeszcze dowiedzieć się czy sprawca ,który został ukarany na podstawie art.157 par.Ikk tj.o czyn z art.177 par.1 k.k.

na podstawie art.69 par.1 i 2 k.k. i art.70 par.1 pkt 1 k.k.

na podstawie art.46 par.2 k.k. nawiązka wynosi 4000,- zł

sprawca wysyła po 100zł od m-c 08/2007r,a wyrok otrzymałam w m-cu 06/2007r.

Wysłałam do niego pismo ,żeby wypłacił cała nawiązkę,albo oddam sprawę do komornika.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązka powinna być wypłacona od razu w pełnej kwocie, może jednak być rozłożona na raty za zgodą sądu, jeśli skazany ociąga się z płatnościami można sprawę skierować do egzekucji do komornika sądowego
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Wiatm, ponad tydzien temu miałam wypadek, potracił mnie samochód na pasach dla pieszych . kierowca był trzeżwy i przyznał sie do winny nie zauważył mnie i za szybko jechał. z wypadku nic nie pamiętam ocknęłam sie w karetce. mama liczne potłuczenia i zadrapania oraz pękniętą kość kolanową - noga w gipsie na 2 tyg. wracałam z pracy

 

prosze o pomoc z czego mogę ubiegać sie o odszkodowanie i odczego wogóle zacząć. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj, jak najbardziej możesz ubiegać się o odszkodowanie z OC pojazdu sprawcy wypadku.

Przede wszystkim zdobądź notatkę policyjną z miejsca zdarzenia. Czy w sprawie toczyć się będzie postępowania karne? Czy trafiłaś do szpitala, jeżeli tak na jak długo?

Kontynuuj leczenie, a jeżeli to konieczne również rehabilitację, po zebraniu dokumentacji sprecyzuj roszczenia i zgłoś szkodę do TU. Dobrze byłoby zapoznać się z orzecznictwem sądowym na ten temat.

Jak długo będziesz przebywać na zwolnieniu?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, w sprawie toczyć się będzie postępowania karne. nie zostawili mi w szpitalu bo doktor stwierdziła, iż nie ma lekarzy strajkują lepiej żebym wróciła do domu ale żebym cały czas leżała. na chwilę obecną gips mam na 2 tyg. następnie kolejny rtg i lekarz stwierdzi czy jeszce wkładać w gips. Zwolnienie mam na 17 dni. po kontrol się okaże czy będzie przedłużone.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ponosisz koszty związane z wypadkiem? np. bilety lub rachunki za taryfę w celu dojazdu do lekarza na konsultacje lub zajęcie gipsu, rachunki za lekarstwa itp. to są koszty za które ubezpieczyciel musi zwrócić bo powstały nie z twojej winy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbieraj rachunki, faktury itp. Każdy kwit to pieniądz wydany przez Ciebie. Za powstałe koszty w tym przypadku odpowiada ubezpieczyciel pojazdu. Mam jeszcze pytanie typu czy jesteś w tym stanie samodzielna, czy też potrzebna jest opiekunka lub ktoś z rodziny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cały czas jest ktoś z rodziny nie poruszam się zbyt dobrze, gdyż jedna noga w gipsie druga bardo obita, napuchnieta. lekarz stwierdzil ,ze może być ok o,5 litr krwi w siniakach które mam na tej jednej nodze. wiec marnie sie poruszam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się że jest sporo firm, ale i są takie które mają na dzień dzisiejszy prokuraturę na karku. Znam i takie gdzie właściciel dostał wyrok i siedzi bo ukradł kasę klientów.

Ja osobiście korzystałem 1,5 roku temu, a dzisiaj zasilam szeregi agentów w terenie i jestem zadowolony z obsługi przez kancelarie adwokacką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Potwierdzam ze jest wiele firm ktore oszukuja klientow, najlepiej z kims sie spotkac twarza w twarz:) podobno jedna Pani z Legnicy robila przekrety z kasa klientow:) mam kolege ktory zajmuje sie takimi odszkodowaniami moge polecic godny zaufania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

marika wrote:

cały czas jest ktoś z rodziny nie poruszam się zbyt dobrze, gdyż jedna noga w gipsie druga bardo obita, napuchnieta. lekarz stwierdzil ,ze może być ok o,5 litr krwi w siniakach które mam na tej jednej nodze. wiec marnie sie poruszam

Napewno będzie konieczna rehabilitcja, proszę wyszukać dobrego specjalisty bądz firmy która wystawia faktury lub rachunki. Często zdarza siętak że po wielu zabiegach żąda się wystawienia faktury a prowadzący rehabilitację odmawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
NNikka wrote:
Acha, jutro idę do adwokata oddać moja sprawe i on bierze 35% ale wiem, że jest baaardzo skuteczny :)
pewnie znajdzie się taki co weżmie 50% tylko po co tyle płacić
15 - 20% jest do przyjęcia , powyżej tego to" rozbój w biały dzień"
skuteczność nie mierzy się wysokimi procentami prowizji
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fabianopulos wrote:
NNikka wrote:
Acha, jutro idę do adwokata oddać moja sprawe i on bierze 35% ale wiem, że jest baaardzo skuteczny :)
pewnie znajdzie się taki co weżmie 50% tylko po co tyle płacić
15 - 20% jest do przyjęcia , powyżej tego to" rozbój w biały dzień"
skuteczność nie mierzy się wysokimi procentami prowizji
Również niski % nie oznacza skuteczności !

Wszystko zależy, czy te np. 15% jest brutto czy + VAT?, czy te 15% pobierane jest od całości wywalczonej kwoty czy nie, trzeba patrzyć na wiele spraw, nie tylko na wysokość %.
Może być np. 30 % ale juz brutto i nie pobierane od kosztów leczenia itp.
Nie ma co od razu na starcie odrzucać firmy która bierze np. 30% bo może okazać się zdecydowanie korzystniejsza od tej co bierze 15%. W całym tym przedziale procentowym są firmy które robią dobra pracę dla klienta i są takie które lecą po łatwiźnie i podpisują ugody nie wykorzystując wszystkich możliwości. ( fakt, niektóre procenty są przesadzone a w dodatku praca mizerna )
Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kancelaria pobiera umówione procenty od wywalczonej sumy odszkodowania

natomiast vat pobiera od tych procentów a nie od ogólnej kwoty odszkodowania ! należy domagać się faktury vat

zdecydowanie należy odrzucać firmy co kombinują inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
Przemasxxx wrote:
Witam zostałem potrącony na pasach przy zielonym świetle , leżałem 7 dni w szpitalu doznałem obrażenia stłuczenia klatki piersiowej złamanie głowy strzałki prawej skręcenie kolana prawego badanie dodatkowe wykazało oderwanie drobnych fragmentów kostnych od powierzchni stawowych kości piszczelowej i strzałkowej w obrębie stawu piszczelowo strzałkowego prawego ,LCL uszkodzenie przyczepu górnego bez przerwania ciągłości- pogrubienie obrzękowe .MM róg tylny o podwyższonym sygnale śródłąkatkowo , obrzęknięty ; bez ewidentnych uszkodzenia typu pęknięcie .
czy ktoś wie o jakie odszkodowanie mogę się starać ?? a druga sprawa to mój zawód pytanie czy mogę się starać o odszkodowanie za zmianę zawodu ? tylko problem polega na tym że nie mam tego zawodu na papierze ale pracuje ok 8 lat przy brukarstwie

dziękuje i pozdrawiam
Z polisy OC sprawcy wypadku może Pan dochodzić świadczeń odszkodowawczych obejmujących:
- zadośćuczynienie za krzywdę
- odszkodowanie z tytułu poniesionych strat (koszty leczenia, koszty przejazdów, rehabilitacja, opieka) i utraconych korzyści (utracony dochód)

W tej chwili trudno oszacować wysokość roszczeń, bez dokładnego zaznajomienia się z dokumentacją medyczną i Pana sytuacją osobisto - zawodową.

Proszę gromadzić rachunki, faktury oraz dokumentację medyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
19.04.13r w piatek mialem wypadek w swojej miescowosci.jechalem prawidlowo po prawej str rowerem a samochod skrecajac w prawo niezauwazył mnie i skrecil ja uderzyłem w samochodn i przelecialem przez niego.było dwoch swiadkow,policja byla od razu wezwana.przyjechali około po 20 min i wezwali pogotowie do mojej osoby,ten ktos co potracił mnie uciel z miejsca wypadku ale przyjechal około 25 min jak odjezdzałem z pogotowiem.przyznal sie do winy ze niezauwazył mnie.bylismy trzezwi.bardzo balala mnie glowa rece brzuch i noga.zrobili mi przeswietlenie nogi i tomograf glowa wporzadku noge w gips wsadzili w piecie złamanie.rower uszkodzony ubranie zniszczone a wten dzien miałem jechac na tz fuche bo jestem kierowca autobusu do berlina przewiez busem a w sobote i w niedziele mialem stac na ochronie i na dlugim weekendzie stac na majowce a w poniedzialem czyli dzis miałem podjac prace do warszawy miałem jechac,przez ten icyden straciłem zdrowie i prace i zniszczenia i czuje dyskonfort bo z 4 pierta ciezkio zejs i zrobic zakupy sobie,czy moge ubiegac sie o odszkodowanie za zdrowie i za szkody poniesione?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...