Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Gdzie, jak się starać o odszkodowanie?


EvelinaS.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Chciałabym w najbliższym czasie otrzymać odszkodowanie z oc sprawcy. Miałam wypadek z winy sprawcy. Obecnie kończe leczenie, proszę o informację, gdzie, jak się starać? Czy lepiej powierzyć firmie czy samej działać?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koleżanko co to za sytuacja? Przybliż nieco co się stało, jaką masz dokumentacje, powiem Ci mniej więcej co robić. Wydaje mi się, że zawsze warto bo ubezpieczalnia zaniża stawki z prostych przyczyn.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam Centrum Pomocy Poszkodowanym Probus. Ja w swoim przypadku też najpierw sam chciałem sobie załatwić ale dostałem odmowę. Zjawił się Pan z Centrum spisał umowe, zabrał dokumenty i po jakimś czasie dostałem sume o jakiej nawet nie śniłem. Jestem bardzo zadowolony z ich usług.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewielki wypadek na jednym z wrocławskich skrzyżowań, sprawca (kobieta), wymusiła pierwszeństwo mimo drogi podporządkowanej. W wypadku ucierpiałam ja i mój kuzyn. Na miejsce przyjechała policja i karetka. Ja miałam uraz głowy wraz z pękniętymi żebrami. Kuzyn lekko poobijany, posiniaczony. Mam całą dokumentacje medyczną i świadka (kuzyna). Notatki policyjnej nie posiadam, gdyż siedziałam już w karetce.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

EvelinaS. wrote:

Niewielki wypadek na jednym z wrocławskich skrzyżowań, sprawca (kobieta), wymusiła pierwszeństwo mimo drogi podporządkowanej. W wypadku ucierpiałam ja i mój kuzyn. Na miejsce przyjechała policja i karetka. Ja miałam uraz głowy wraz z pękniętymi żebrami. Kuzyn lekko poobijany, posiniaczony. Mam całą dokumentacje medyczną i świadka (kuzyna). Notatki policyjnej nie posiadam, gdyż siedziałam już w karetce.

Z tego co się orientuje to na komisariacie, który podlega pod region możesz otrzymać notatkę policyjną. Powiesz, że potrzebujesz dla ubezpieczalni i muszą Ci ją wystawić. Zawsze są jakies mikrourazy, mimo to, że ich nie widać na pierwszy rzut oka, chociażby psychiczne lub traumatyczne. W każdym razie nie jestem ekspertem w temacie, więc jak coś mogę dać Tobie namiar 888-69-69-98 Przedstawiciel, jednego z centrów odszkodowawczych. Jako chyba jeden z nielicznych dotrzymuje słowa i traktuje ludzi jako ludzi, nie jako prowizje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

św.Krzysztof wrote:

W każdym razie nie jestem ekspertem w temacie, więc jak coś mogę dać Tobie namiar 888-69-69-98 Przedstawiciel, jednego z centrów odszkodowawczych. Jako chyba jeden z nielicznych dotrzymuje słowa i traktuje ludzi jako ludzi, nie jako prowizje.

Dzięki, przedzwonie i zobaczę, na co moge liczyć. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EvelinaS. wrote:
Witam, Chciałabym w najbliższym czasie otrzymać odszkodowanie z oc sprawcy. Miałam wypadek z winy sprawcy. Obecnie kończe leczenie, proszę o informację, gdzie, jak się starać? Czy lepiej powierzyć firmie czy samej działać?
Szkodę zgłasza Pani bezpośrednio po ubezpieczyciela sprawcy formułując roszczenia w przedmiocie zadośćuczynienia i odszkodowania (opieka, leczenie, przejazdy, utracony dochód). Jeśli w Pani samochodzie było ubezpieczenie NNW lub miała Pani takie ubezpieczenie w pracy, życiu prywatnym to również z niego może Pani skorzystać.

Jeśli chodzi o pytanie dotyczące tego czy samemu czy z pełnomocnikiem to wszystko zależy od rzetelności pełnomocnika, wysokości prowizji, wiedzy i doświadczenia. Gdy trafi Pani na kogoś niekompetentnego, który swoje działanie ograniczy tylko do wysłanie dokumentów to lepiej prowadzić sprawę samemu. Należy uważać na zawarcie ugody i konsultować taką propozycję z prawnikiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...