Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek z pociągiem z własnej głupoty a możliwosci odszkodowania....


Terano
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Piszę z zapytaniem dotyczącym mojego wypadku który zdarzył się 3 miesiące temu. Mając wszystkiego dość poszedłem na stacje pkp w mniejszej miejscowości gdzie po wypiciu paru piw, usiadłem na murku (chodniku na którym się stoi i ludzie z niego wczodzą do pociągu) gdzie po tych piwkach niestety usnąłem a efekt był taki iż w nocy około północy pociąg towarowy zachaczył mnie i przy tym urwał mi lewą nogę na wysokości kolana, w sumie ją przejechał i urwał. Owszem wyszedłem mniej więcej bez szwanku. Zaraz po tym maszynista zadzwonił po karetke i policje, musiałem dmuchać i wyszło mi 0,7 promila po czym karetka wzięła mnie do szpitala na amputacje. po 10 dniach wyszedłem ze szptala. I teraz moje pytanie czy mam jakiekolwiek szanse na odszkodowanie? Dodam iż byłem zatrudniony na cały etat.

Pozdrawiam i prosze o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terano wrote:
Witam.
Piszę z zapytaniem dotyczącym mojego wypadku który zdarzył się 3 miesiące temu. Mając wszystkiego dość poszedłem na stacje pkp w mniejszej miejscowości gdzie po wypiciu paru piw, usiadłem na murku (chodniku na którym się stoi i ludzie z niego wczodzą do pociągu) gdzie po tych piwkach niestety usnąłem a efekt był taki iż w nocy około północy pociąg towarowy zachaczył mnie i przy tym urwał mi lewą nogę na wysokości kolana, w sumie ją przejechał i urwał. Owszem wyszedłem mniej więcej bez szwanku. Zaraz po tym maszynista zadzwonił po karetke i policje, musiałem dmuchać i wyszło mi 0,7 promila po czym karetka wzięła mnie do szpitala na amputacje. po 10 dniach wyszedłem ze szptala. I teraz moje pytanie czy mam jakiekolwiek szanse na odszkodowanie? Dodam iż byłem zatrudniony na cały etat.
Pozdrawiam i prosze o pomoc.
1) Sprawę bardzo komplikuje stan nietrzeźwości (powyżej 0,5 promila) gdyż ubezpieczyciel zwykle wyłącza swoją odpowiedzialność za szkodę spowodowaną pod wpływem alkoholu czy też w stanie nietrzeźwości. Wobec tego jeśli miał Pan ubezpieczenia dobrowolneg NNW nnp. grupowe w pracy to należy zapoznać się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia tzw. OWU i wówczas ewentualnie próbować zgłaszać szkodę. Sprawę komplikuje też formularz zgłoszenia szkody, gdzie jest zapytania odności stanu nietrzeźwości i odpowiedzialność karna za składania fałszywego oświadczenia. Ponadto jeśli jest taki zapis w dokumentacji to będzie to widoczne. Ponadto nie sposób wykazywać spożycie alkoholu po wypadku skoro wypadek była tak bardzo poważny i na pewno na miejscu misiała być karetka pogotiwa która bezpośrednio przewiozła Pana do szpitala. Co do odszkodowania i zadośćuczynienia PKP na zasadzie ryzyka to też była tu wyłącznie Pan wina z uwagi na przebywania miejscu w który bezpośrednio przejeżdza pociąg, przekroczenie granicznej, bezpiecznej linii na torze stacji PKP. Trzeba rozważać teraz retnę z ZUS z uwagi na niezdolność do pracy pod warunkiem posiadania wymaganych okresów składkowych i nieskładkowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...