Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kiedy i gdzie złożyć wniosek o odszkodowanie?


galileush
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie. Dnia dzisiejszego ja wraz z 4 znajomych jechaliśmy drogą krajową, gdzie niestety kierowca innego samochodu wymusił na mnie pierwszeństwo i uderzył w bok mojego samochodu. Po całej "robocie papierkowej" policji udaliśmy sie do szpitala, gdzie u kilku osób stwierdzili poważniejsze i te mniej poważne urazy. Moje pytanie brzmi kiedy i jak mogę zgłosić tę szkode? Jakie obowiazuje nas mniej wiecej prawa (jesteśmy studentami/uczniami)? Poza tym, w samochodzie wiozłem laptopa, który uległ uszkodzeniu. Jakie potrzebuje dokumenty aby zgłosić tę szkode? Z góry dziękuje za odpowiedz :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

galileush wrote:

Witam, mam pytanie. Dnia dzisiejszego ja wraz z 4 znajomych jechaliśmy drogą krajową, gdzie niestety kierowca innego samochodu wymusił na mnie pierwszeństwo i uderzył w bok mojego samochodu. Po całej "robocie papierkowej" policji udaliśmy sie do szpitala, gdzie u kilku osób stwierdzili poważniejsze i te mniej poważne urazy. Moje pytanie brzmi kiedy i jak mogę zgłosić tę szkode? Jakie obowiazuje nas mniej wiecej prawa (jesteśmy studentami/uczniami)? Poza tym, w samochodzie wiozłem laptopa, który uległ uszkodzeniu. Jakie potrzebuje dokumenty aby zgłosić tę szkode? Z góry dziękuje za odpowiedz :)

Szkodę z polisy OC najlepiej zgłosić po zakończeniu leczenia, jak znane medyczne następstwa wypadku i ich skutki. Szkodę trzeba zgłosić bezpośrednio do Ubezpieczyciela samochodu sprawcy. Zgłoszenie może być pisemne, telefoniczne poprzez stronę www. Proszę gromadzić rachunki za leczenie, przejazdy itp. Poza tym jeśli miał Pan jakieś dobrowolne ubezpieczenie NNW to z niego również można zgłosić szkodę. Trzeba pamiętać, że dla Ubezpieczenia NNW termin na zgłoszenie szkody to 3 lata od wypadku, a z OC może być 3 lub 20 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mam jeszcze takie pytanko bo w samochodzie wiozłem też laptopa, który uległ uszkodzeniu, laptopa oddałem do serwisu który stwierdził, że koszt naprawy przewyższy wartość laptopa, wystawili mi takie zaświadczenie. Pytanie brzmi czy jak będę zgłaszać szkodę laptopa to będę musiał im wysłać to zaświadczenie, oraz czy oni sami będą także robić ekspertyzy sami???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Ja też specjalizuje się w tego tylko sprawach. Myślę, że wystarczy to zaświadczenie ale przydałaby się też faktura za kupno tego laptopa. Każdemu z was oczywiście przysługuje odszkodowanie z OC sprawcy. Zbierajcie jak największa dokumentację medyczną i nie lekceważcie żadnych objawów ( gdy ktoś ma lęki, powinien pójść do psychologa - to też będzie brane pod uwagę w wysokości odszkodowania) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

galileush wrote:

To mam jeszcze takie pytanko bo w samochodzie wiozłem też laptopa, który uległ uszkodzeniu, laptopa oddałem do serwisu który stwierdził, że koszt naprawy przewyższy wartość laptopa, wystawili mi takie zaświadczenie. Pytanie brzmi czy jak będę zgłaszać szkodę laptopa to będę musiał im wysłać to zaświadczenie, oraz czy oni sami będą także robić ekspertyzy sami???

Zaświadczenie o którym Pan pisze będzie bardzo przydatne, ale laptopa proszę zostawić bo Ubezpieczyciel może chcieć dokonać jego oględzin i ma do tego pełne prawo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...