Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za wypadek, OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Pod koniec marca miałem wypadek samochodowy. Kobieta kierująca samochodem osobowym, nagle wyjechała z drogi podporządkowanej (włączającej się do głównej pod kątem, jak wjazd na autostradę) i doprowadziła do kolizji z moim samochodem, czego efektem było dachowanie z mojej strony. Na miejscu nie uskarżałem się na szczególne bóle, poza tym że bolał mnie trochę kark. Po spisaniu oświadczenia strony się rozjechały. W przychodni jak również w szpitalu nie byłem, gdyż ból nie był na tyle przenikliwy bym się musiał tam kierować.

Po tygodniu zaczęły się jednak problemy. Drętwienie szyi, barków, bóle głowy, podwójny obraz. Wyrzuciłem poduszkę z łóżka myśląc że ona jest powodem (niedawno zmieniłem rodzaj poduszki). Efekt, poprawa na kilka dni. Później to samo. Do tego częściowy zanik czucia w prawej ręce.

Rentgen wykazał: spłycona lordoza szyjna

Na chwilę obecną jestem w oczekiwaniu na wizytę u ortopedy + neurologa. Z wstępnych informacji wiem, że uraz może i należy do łatwo wyleczalnych (do 12 mies.), lecz ma tendencję do powrotu.

Moje pytanie jest następujące: jak starać się o odszkodowanie z OC sprawcy ? Na jaką wysokość można liczyć

Uraz ten strasznie utrudnia mi codzienną pracę i obowiązki. Drętwienie obręczy barkowej jest czasami nie do zniesiena. Zawroty głowy i podwójny obraz powodują, że muszę przerywać akurat wykonywaną czynność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam

 

Specjalizuje się w tego typu sprawach, ciężko wycenić szkodę nie mając przed sobą dokumentacji medycznej. Czynniki wpływające na wysokość odszkodowania to wiek, zawód i inne. Ale na pewno warto walczyć o swoje pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Przede wszystkim proszę zbierać dokumentację medyczną im więcej tym lepiej. Oczywiście za skutki zdarzenia odpowiada jego sprawca. Może Pan dochodzić odskodowania z polisy OC sprawcy. Przede wszystkim proszę zgłosić szkodę do ubezpieczyciela sprawcy (od tego momentu idą odsetki). Po rozpatrzeniu sprawy przez ubezpieczyciela polecam udać się do dobrego adwokata w okolicy i założyć sprawę sądową. Bez dokumentów ciężko Panu coś doradzić. Proszę też nie podpisywać umowy z firmami odszkodowawczymi. Dobry adwokat to jest naprawdę połowa sukcesu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
masterarti wrote:
Witam serdecznie. Pod koniec marca miałem wypadek samochodowy. Kobieta kierująca samochodem osobowym, nagle wyjechała z drogi podporządkowanej (włączającej się do głównej pod kątem, jak wjazd na autostradę) i doprowadziła do kolizji z moim samochodem, czego efektem było dachowanie z mojej strony. Na miejscu nie uskarżałem się na szczególne bóle, poza tym że bolał mnie trochę kark. Po spisaniu oświadczenia strony się rozjechały. W przychodni jak również w szpitalu nie byłem, gdyż ból nie był na tyle przenikliwy bym się musiał tam kierować.
Po tygodniu zaczęły się jednak problemy. Drętwienie szyi, barków, bóle głowy, podwójny obraz. Wyrzuciłem poduszkę z łóżka myśląc że ona jest powodem (niedawno zmieniłem rodzaj poduszki). Efekt, poprawa na kilka dni. Później to samo. Do tego częściowy zanik czucia w prawej ręce.
Rentgen wykazał: spłycona lordoza szyjna
Na chwilę obecną jestem w oczekiwaniu na wizytę u ortopedy + neurologa. Z wstępnych informacji wiem, że uraz może i należy do łatwo wyleczalnych (do 12 mies.), lecz ma tendencję do powrotu.
Moje pytanie jest następujące: jak starać się o odszkodowanie z OC sprawcy ? Na jaką wysokość można liczyć
Uraz ten strasznie utrudnia mi codzienną pracę i obowiązki. Drętwienie obręczy barkowej jest czasami nie do zniesiena. Zawroty głowy i podwójny obraz powodują, że muszę przerywać akurat wykonywaną czynność
1. podawanie hipotetycznej wysokości zadośćuczynienia bez zaznajomienia się z dokumentacją lekarską jest trudne i obarczone dużym błędem

2. roszczenie proszę skierować do ubezpieczyciela sprawcy szkody z dokładnym opisem tego co się stało jak wpłynęło to na Pana życie itp. Trzeba załączyć dokumentację medyczną, faktury, rachunki itp.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw należy zgłosić szkodę. Ubezpieczyciel po przyjęciu takiego zgłoszenia skieruje do Pana niezbędne druki i wykaz dukumentów. Z tego co zrozumiałam szkoda komunikacyjna na pojeździe jest już zakończona, więc nie będzie konieczne ustalanie dodatkowych okoliczności przez TU. Najważniejsza to dokumentacja lekarska i poprawne sprecyzowanie roszczeń.

W przypadku niezbędnej pomocy w dochodzeniu odszkodowania służymy pomocą

 

xxx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...