Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odwolanie do PZU


Marcin94
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie glownie dotyczy czy odwolanie od decyzji PZU pisac recznie czy w inny sposob.

 

Aby zakreslic mniej wiecej moj problem, napisze tylko ze skrecilem kolano w wyniku czego zerwalem wiazadlo krzyzowe przednie oraz zniszczylem czesc lakotki. Pierwsza artroskopia wykazala zerwanie wiazadla, jednak wypis ze szpitala oraz inne dokumentacje od lekarzy byly napisane bardzo zle, przez co odszkodowanie od PZU dostalem w wysokosci 2%.(blad oczywiscie takze po stronie PZU). Przeszedlem druga artroskopie a dr ortopeda prowadzacy mnie od tego czasu wysmial ta sprawe i kazal mi pisac odwolanie. Stad moje pytanie w jaki sposob je napisac. Doradzano mi takze wizyte u rzecznika praw obywatelskich ale chyba najpierw sproboje sam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no na kompie napisz, tylko potem wydrukujesz i podpiszesz odręcznie.

 

Odwołanie powinno być jak najbardziej szczegółowe - musisz dokładnie opisać sam wypadek, przebieg leczenia, wszystkie wydatki, jakie poniosłeś, a także powinieneś opisać, na czym polegał ten błąd po stronie PZU, o którym wspominasz. Dołącz do odwołania całą dokumentację medyczną, która pojawiła się już po wypłacie odszkodowania (dot. drugiej artroskopii). Nie zapomnij w odwołaniu napisać, czego właściwie żądasz od PZU - sądzę, że podwyższenia uznanego uszczerbku na zdrowiu i odpowiedniej dopłaty.

Rzecznik - owszem, ale nie Praw Obywatelskich, tylko Ubezpieczonych. I masz rację, najpierw powinieneś sam napisać odwołanie, a jeśli ono nie przyniesie rezultatu, możesz zgłosić skargę do Rzecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz pamiętać, że wypłacona przez ubezpieczyciela kwota zadośćuczynienia i tak będzie prawdopodobnie zaniżona - może 3, może 4-krotnie. Tak jest w praktyce.

 

Więc następnym krokiem powinno być skierowanie sprawy do sądu, a nie do RZU. Interwencja Rzecznika trwa do kilku miesięcy, a on i tak nie może wydawać żadnych wiążących poleceń. Dlatego moim zdaniem to jest strata czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czesc, chcialem zaktualizowac moj status odnosnie mojej sprawy z kolanem. Odwolalem sie tak jak mi poradzil dr ortopeda. Majac dokladny opis artroskopii i mojej kontuzji dostalem odpowiedz pzu. Przyznali mi tym razem 6% (wczesniej mialem 2%-120 zl wiec teraz dolozyli mi 240 zl).

 

Jezeli ktos sie zna na tych %towych przydzialach niech mi doradzi, czy powinienem dac se spokoj czy robic cos dalej. Nie zrobili mi zadnej komisji lekarskiej. Mam zerwane wiazadlo krzyzowe przednie kolana prawego, czeka mnie rekonstrukcja dopiero za 2 lata, a sama kontuzja dreczy mnie juz prawie 1,5 roku. Kolano jest caly czas niestabilne, wyskakuje mi kilka razy w miesiacu i boli. Wyrzeklem sie tylu rzeczy i moich studiow przez ta kontuzje. Od wczoraj bez powodu mi kolano spuchlo, domyslam sie ze kolejny raz naplynela mi do kolana krew, wiec postanowilem napisac i sie Was doradzic.

 

Prosze jezeli ktos to czyta, czy 6% to odpowiednia kwota za taki trwaly uszczerbek, a jesli nie to co mi pozostalo zrobic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...