Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Propozycja kolejnego odszkodowania-pytanie?


baks
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem osobą po wypadku komunikacyjnym,moją sprawę prowadziła kancelaria prawna i po sprawie w sądzie miałem przyznaną rentę oraz odszkodowanie.Od tamtej pory minęło już 5 lat.Ostatnio skontaktował się ze mną przedstawiciel z pewnej firmy zajmującej się odszkodowaniami i zaproponował,że może zająć się jeszcze moją sprawą i wywalczyć jeszcze jakieś odszkodowanie i tu moje pytanie czy to realna sprawa,że po rozprawach sądowych i przyznaniu mi renty i pieniędzy możliwe jest po takim czasie żeby coś jeszcze wywalczyć?Czy nie będzie to miało ewentualnie wpływu na już zasądzone roszczenia?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baks wrote:
Witam
Jestem osobą po wypadku komunikacyjnym,moją sprawę prowadziła kancelaria prawna i po sprawie w sądzie miałem przyznaną rentę oraz odszkodowanie.Od tamtej pory minęło już 5 lat.Ostatnio skontaktował się ze mną przedstawiciel z pewnej firmy zajmującej się odszkodowaniami i zaproponował,że może zająć się jeszcze moją sprawą i wywalczyć jeszcze jakieś odszkodowanie i tu moje pytanie czy to realna sprawa,że po rozprawach sądowych i przyznaniu mi renty i pieniędzy możliwe jest po takim czasie żeby coś jeszcze wywalczyć?Czy nie będzie to miało ewentualnie wpływu na już zasądzone roszczenia?
Pozdrawiam
Jeśli w wyroku zasądzono zadośćuczynienie, to wystąpienie o dalszą jego dopłatę będzie możliwe, ale w sytuacji gdyby ujawniły się nowe skutki wypadku.

W kwestii odszkodowania należałoby udowodnić szkodę np. leki, wizyty, rehabilitacja i sprawdzić czy ewentualnie te koszty nie są ujęte w comiesięcznej rencie na zwiększone potrzeby.

Myślę, że można zastanowić się nad podwyższeniem rent, ale to wymagałoby zapoznania się z dokumentami w sprawie, ustalić z jakiego tytułu jest renta jakie składniki uwzględnia, w jaki sposób została oszacowana.

W przypadku pytań lub chęci skonsultowania sprawy proszę pisać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 2 lata później...

Witam.

Pojawił się u mnie agent pewnej firmy z nową propozycją odszkodowania dla opiekuna ,,Mój bliski ucierpiał w wypadku,,.

Prosiłbym o jakieś opinię/pomoc w tej sprawie - czy jest to możliwe w sytuacji gdy ja biorę rentę po wypadku a mój opiekun (mama) zasiłek opiekuńczy 1300zł. Czy nie straci tego zasiłku i czy nie wpłynie to na moją rentę? Jakie to mogą być kwoty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samo roszczenie nie powinno mieć wpływu na pobierane świadczenia, których podstawa jest inna. Niemniej nie wiadomo jak sądy będą podchodzić do tych roszczeń. Z tego co się orientuję, to nie ma jeszcze prawomocnych wyroków a podstawy roszczeń nie są "pewne"
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

baks wrote:

Dokładnie tak. Jest to podobno nowy ,,produkt/odszkodowanie,, w ich ofercie. Ale czy nie będzie miało wpływu na to co wspomniałem wyżej?

Takie zadośćuczynienie jest przyznawane dla rodzin osób które po wypadkach doznały urazów, które powodują że nie ma z nimi kontaktu lub jest w znacznym stopniu utrudniony. Nie słyszałem o przyznaniu takiego roszczenia dla osoby która po wypadku jest niepełnosprawna tylko ruchowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

baks wrote:
Jest to ,,podobno,, nowa oferta w firmie VOTUM.
Na co zwrócić uwagę ewentualnie przy podpisywaniu umowy? - nie wiem procent od odszkodowania czy są jeszcze inne ważne kwestie?
Poproś o wyroki w podobnych sprawach tj. osoba na wózku z pełną świadomością i rodzina otrzymuje zadośćuczynienie, ale musi to być wyrok z uzasadnieniem.
Jeśli V... tak Pana namawia to niech przejmie na siebie wszelkie koszty sądowe, także te w przypadku przegranej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

baks wrote:

Czyli mam rozumieć, że te zapisy o kosztach sądowych mają być ujęte w umowie ?

Jak nie będą, to jest domniemanie, że to Pan płaci. Ewentualnie pełnomocnik zaproponuje do umowy dodatkowe naście / dziesiąt procent prowizji w zamian za koszty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie - czy w pełnomocnictwie do próby wywalczenia podwyższenia renty w związku z waloryzacją i podwyższeniem się kosztów życia itp. takie zapisy są standardowe:

 

- zawarcia w moim imieniu ugody z podmiotami zobowiązanymi do naprawienia szkody

- odbioru przedmiotu świadczenia od strony przeciwnej lub należnego odszkodowania

- odbioru przedmiotu świadczenia od strony przeciwnej, zasądzonej przez właściwy sąd w każdej instancji

- wskazania rachunku bankowego na który należy przekazać świadczenie pieniężne lub należne odszkodowania

- do reprezentowania przed wszystkimi sądami i organami administracji publicznej oraz do składania oświadczeń woli w związku z prowadzonym postępowaniem o naprawie szkody

 

bo wydaje mi się, że np. potocznie mówiąc pełnomocnik może z ewentualną wypłatą pieniędzy zrobić co chce, nawet może skapitalizować rentę za moimi plecami i te środki wpłyną na jego konto. Czy tak może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

baks wrote:

Witam. Mam pytanie - czy w pełnomocnictwie do próby wywalczenia podwyższenia renty w związku z waloryzacją i podwyższeniem się kosztów życia itp. takie zapisy są standardowe:

Najważniejsza jest umowa pomiędzy kancelarią a klientem a nie pełnomocnictwo. Wiele druków pełnomocnictwa zawiera szerokie umocowanie, ale to nie oznacza, że umowa może inaczej ujmować te kwestie.

baks wrote:

- zawarcia w moim imieniu ugody z podmiotami zobowiązanymi do naprawienia szkody

Większość pełnomocnictw zawiera taki zapis, chociaż np. u mnie w umowie (nie pełnomocnictwie) jest zastrzeżenie, że na ugodę musi wyrazić zgodę klient.

baks wrote:

- odbioru przedmiotu świadczenia od strony przeciwnej lub należnego odszkodowania

Kwestie te powinna regulować umowa, w której powinno być zapisane, że odszkodowanie płatne jest na rachunek klienta.

baks wrote:

- odbioru przedmiotu świadczenia od strony przeciwnej, zasądzonej przez właściwy sąd w każdej instancji

Podobnie jak wyżej - patrz umowa (świadczenia powinny być płatne na rachunek klienta, ewentualnie koszty zastępstwa na rachunek pełnomocnika).

baks wrote:

- wskazania rachunku bankowego na który należy przekazać świadczenie pieniężne lub należne odszkodowania

Podobnie jak wyżej - patrz umowa (świadczenia powinny być płatne na rachunek klienta).

baks wrote:

- do reprezentowania przed wszystkimi sądami i organami administracji publicznej oraz do składania oświadczeń woli w związku z prowadzonym postępowaniem o naprawie szkody

Standard.

baks wrote:

bo wydaje mi się, że np. potocznie mówiąc pełnomocnik może z ewentualną wypłatą pieniędzy zrobić co chce, nawet może skapitalizować rentę za moimi plecami i te środki wpłyną na jego konto. Czy tak może być?

Dlatego to powinna regulować umowa pomiędzy stronami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że umowy nie podpisuję żadnej ponieważ miała być to pomoc nieodpłatna bez żadnych tam procentów itp. bo w sumie nawet nie byłoby z czego pobrać tego procentu bo chodzi tylko o podwyższenie renty - tak się umówiliśmy słownie.

Ale zapisy tego pełnomocnictwa dają z tego wynika szeroki zakres uprawnień - może ta osoba robić co chce w moim imieniu np. nawet wziąźć kredyt - dobrze rozumie???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeśli to ma być pomoc bezpłatna to tym bardziej pieniądze powinny iść na konto Klienta i pełnomocnictwo można ograniczyć w treści. A czy ten pełnomocnik robił kiedykolwiek waloryzację renty?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

baks wrote:

Mi osobiście to nie robił waloryzacji - mi ma zająć się tylko sprawą tak jak wspomniałem podwyższeniem renty. Ale innym osobom z tego co mi wiadomo robił.

Waloryzacja to inaczej podwyższanie renty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że waloryzacja to podniesienie renty to wiem.

Czyli, żebt być spokojnym najlepiej aby na pełnomocnictwie nie było zapisów o bankach, przekazywaniu środków na konto pełnomocnika itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...