Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy-zus


ewela_zaj
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie, jestem po komisji w zusie-Pani doktor stwierdziła 7% uszczerbku na zdrowiu (w tabeli za tego rodzaju uraz jest przedział 5-20%). Leczenie było zakończone jak wysyłałem dokumenty do zusu, ale zostało wznowione po wyniku rezonansu. Byłem u neurochiruga i mam ponownie 20 zabiegów rehabilitacji i być może czeka mnie operacja. Mam pytanie odnośnie odwołania-Pani na komisji stwierdziła, że jeżeli będę miał operację to mogę się odwołać i ponownie stanąć na komisję, czy to prawda? Bo na decyzji jest napisane, że na odwołanie mam 14 dni... Czy jeżeli bym się teraz odwołał ZUS może przyznać mniejszy uszczerbek?

Proszę o info.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewela_zaj wrote:
Witam,
mam pytanie, jestem po komisji w zusie-Pani doktor stwierdziła 7% uszczerbku na zdrowiu (w tabeli za tego rodzaju uraz jest przedział 5-20%). Leczenie było zakończone jak wysyłałem dokumenty do zusu, ale zostało wznowione po wyniku rezonansu. Byłem u neurochiruga i mam ponownie 20 zabiegów rehabilitacji i być może czeka mnie operacja. Mam pytanie odnośnie odwołania-Pani na komisji stwierdziła, że jeżeli będę miał operację to mogę się odwołać i ponownie stanąć na komisję, czy to prawda? Bo na decyzji jest napisane, że na odwołanie mam 14 dni... Czy jeżeli bym się teraz odwołał ZUS może przyznać mniejszy uszczerbek?
Proszę o info.
Pozdrawiam
Poniżej przepis ustawy o ubezpieczeniu społecznym z tytułu wypadków przy pracy i chorób zawodowych z dnia 30 października 2002 r. (Dz.U. Nr 199, poz. 1673), który będzie miał zastosowanie w Pani sprawie.

Art. 12
2. Jeżeli wskutek pogorszenia się stanu zdrowia stały lub długotrwały uszczerbek na zdrowiu będący następstwem wypadku przy pracy lub choroby zawodowej, który był podstawą przyznania jednorazowego odszkodowania, ulegnie zwiększeniu co najmniej o 10 punktów procentowych, jednorazowe odszkodowanie zwiększa się o 20% przeciętnego wynagrodzenia za każdy procent uszczerbku na zdrowiu przewyższający procent, według którego ustalone było to odszkodowanie, z zastrzeżeniem art. 55 ust. 2.

Dodatkowe świadczenie otrzyma Pani tylko wtedy jeśli uszczerbek po pogorszeniu stanu zdrowia wzrośnie o 10 pkt. procentowych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...