Jump to content
Forum Odszkodowania

odszkodowanie za utracone rzeczy w czasie wypadku

Recommended Posts

Witam

W czasie wypadku straciłam warte paręset złotych zakupy (głównie szkło). Firma ubezpieczeniowa żąda paragonu, który gdzieś zaginął. Czy maja prawo odmówić wypłaty odszkodowania?

Pragnę zaznaczyć, że wypadek nie był z mojej winy, był to wypadek śmiertelny (zginął pasażer), ja sama zostałam odwieziona karetka do szpitala. W tym czasie nie w głowie było mi zajmowanie się paragonami i zakupami, a pomoc drogowa, która zwoziła całkowicie rozbity samochód na parking, też tym się nie zajmowała.

Niestety nie, płaciłam gotówką.

Mogę ich zrozumieć, ale jakoś do głowy mi nie przyszło, żeby troszczyć się paragonami za zakupy, kiedy na fotelu obok umierała bliska mi osoba, a ja sama byłam ledwie przytomna z bólu.

Dla mnie jest dziwne, bo jak zgłaszałam tą szkodę, to mówili, że rozumieją i nie widzą problemu. W dodatku likwidator szkód oglądając samochód stwierdził, że paragon nie jest potrzebny, a wystarczą jego zdjęcia.

Wystarczą zdjęcia uszkodzonych przedmiotów. Paragon jest potrzebny po to, żeby rzetelnie wyliczyć odszkodowanie. Bo np. likwidator oceni, że te przedmioty są mniej warte.