Jump to content
Forum Odszkodowania

Wypadek w pracy i Olewanie pracodawcy.


Bolss1
 Share

Recommended Posts

Witam serdecznie mam parę pytań odnośnie wypadku mojego.

1 marca 2013 roku paleciak najechał mi na nogę stłuczone prawe podudzie, palce stopy nadwyrężony mięsień. protokół został sporządzony ponad miesiąc później wypadek został uznany jako wypadek przy pracy nie z mojej winy. lecz ciągle dostawałem 80% wynagrodznia ponieważ pracodawca nie zgłosił mój wypadku do Zusu. Po około 4 miesiącach po wypadku straciłem cierpliwośc i zgłosiłem sprawę do PIP i nagle pracodawca wypłacił mi pieniądze w ten sam dzień(zaległe) w który przyszedł inspektor. W pracy mamy pakiet medyczny który wypełniłem i niby pracodawca wysłał to dalej abym mógł skorzystac z opieki medycznej chodzi mi o Ortopedę bo potrzebna była konsultacja po 2 miesiącach nadal nie wysłał tego papierka aż musiałem prywatnie iśc. Na L4 będę około 179dni a noga i tak mnie boli ponoc do roku czasu może mnie bolec bo mięsień ucierpiał najbardziej i teraz moje pytanie brzmi czy mogę ubiegac się z OC pracodawcy za wypadek za to ze zwlekał z wypłatą pieniędzy dla mnie problemy z lekarzem robił i że tyle czasu na L4 siedziałem jak tak to o jakiej kwocie mogę myślec i czy oddac sprawę do jakieś firmy zajmującej się tym czy samemu walczyc?

Dodam jeszcze że w pracy paleta która najechała mi na nogę miała dużo ponad 450kg... mimo że osoba może ciągnac 450kg max a my nie jednokrotnie po 900kg ciągniemy.

aha i najważniejsze nie miałem szkolenia BHP jak przyszedłem do pracy miałem iśc ale zawsze miałem 1 zmiany i jakos zapominałem bo zawszę dużo na głowię a pracodawca nic nie przypominał mi o tym raz powiedział przed rozpoczęciem pracy ze musze isc na szkolenie i pół roku ani słowem nie przypomniał mi o tym ze mam isc a ponoc pracodawca nie może dopuścic mnie do pracy bez szkolenia BHP!

Umowa o Prace na czas 1 roku

Proszę o pomoc.

 

Bolss1@o2.pl

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Może się Pan starać sam o to odszkodowanie bądź zlecić firmie która zajmuje się takimi sprawami wybór należy do Pana lecz ja uważam że samemu nie wywalczy Pan tak dużej kwoty jaką może wywalczyć dla Pana firma odszkodowawcza takie jest moje zdanie.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
Skontaktuj się z Kancelarią Odszkodowawczą Cito Kraków. Pracuje tam grupa specjalistów, którzy udzielą Ci fachowej porady i krok po kroku pokierują jak dochodzić odszkodowania powypadkowego i za uszczerbek na zdrowiu. Specjaliści z kancelarii pomagają również w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych samochodowych i typowo wypadków w pracy. Polecam !
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Myślę, że konsultacja ze specjalistą będzie najlepszą opcją w tej sprawie, wysłanie jakiegoś oficjalnego pisma do pracodawcy, to powinno podziałać.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...