Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Rwa kulszowa


Pracownik11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich bardzo serdecznie . W 2011 roku przeszedłem operację przepukliny pachwinowej , po 3 miesiącach przebywanie na L4 bóle się nasilały dostałem leki przeciwzapalne i bóle pooperacyjne ustąpiły . 8 tygodni temu zgłosiłem się do lekarza rodzinnego z bólami przepukliny i kręgosłupa odcinek lędźwiowy , dostałem skierowanie do chirurga który przepisał mi leki i tak siedziałem w domu . Po 2 tygodniach wróciłem do niego , ból był taki sam jak wcześniej . Dostałem kolejne L4 i zasugerował mi abym zgłosił się do szpitala w którym byłem operowany i tak zrobiłem . Diagnoza lekarza po uprzednim wykonaniu usg przepukliny była następująca podejrzenie rwy kulszowej , bóle promieniujące od prawego kolana na przepuklinę i kręgosłup . Zrobiono mi prześwietlenie kręgosłupa : dyskretne skrzywienie lewo wypukle w segmencie dolnym kregoslupa L . Fizjoligiczna lordoza lędzwiowa , wysokśći trzonów kręgów , przestrzeni międzytrzonowych , nasadu łuków zachowane . Dostałem skierowanie na rezonans magnetyczny , czekam do 14 listopada . Lekarz chirurg po dłuższej rozmowie zasugerował zmianę pracy , stan zdrowia będzie się pogarszał lepiej już było . Nie jestem w stanie pracować fizycznie i gdyby nie dostał zdolności do pracy mam się do niego zgłosić po kolejne L4 . Dostałem pismo od niego że wymagam oszczędzającego trybu życia . Lekarz medycyny pracy nie wyraził zgody abym powrócił na poprzednie stanowisko pracy i nie chciał podbić zdolności . Po dłuższej rozmowie wykonał telefon na zakład i odbyła rozmowę z BHP-owcem , przedstawiając całą sytuację . Bhpowiec wyraził zgodę na zmianę stanowiska pracy na lżejsze . Dzięki temu dostałem zdolność do pracy . Na zaświadczeniu napisała wskazana praca z ograniczeniem dzwigania do 10 kg nadmiernego schylanie . 2 dni pracowałem na lżejszym stanowisku pracy a w 3 dzień powiedziano mi że mam wrócić na poprzednie stanowisko pracy ponieważ nie dziwga się tam powyżej 10 kg . Jest to praca w której przenoszę elementy ważące 2-3 kg i za 8 h jest ich około 2300 tak że nazbiera się tego kilka ton . Odbyłem długą rozmowę z przełożonym , przedstawiłem całą sytuację że nie mam zdolności aby wykonywać poprzednią pracę ale jego to nie interesowało . Po przepracowaniu 8h zgłosiłem się do lekarza z ponownymi bólami kręgosłupa i przepukliny dostając kolejne L4 . Czy w takim przypadku mogę starać się o wypadek przy pracy

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...