Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek komunikacyjny, egzekwowanie odszkodowania od 2 ubezpieczycieli


fotomania
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ! Jestem studentką, w ubiegłym roku brałam udział w wypadku samochodowym jako pasażer. sprawa jest o tyle skomplikowana że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako współwina obydwu prowadzących pojazdy, dlatego teraz (dopiero zbliżam sie do zakończenia leczenia) obawaim się, że będę miała problem z uzyskaniem odszkodowania.

 

Opowiem krótko o sprawie, w wyp. uczestniczyły dwa samochody osobowe, o ile pamiętam policja , która pojawiła się na miejscu zdarzenia zakwalifikowała sprawę jako zderzenie drogowe, lecz w świetle prawa powinno być rozpatrzone jako wypadek kom. poinieważ ja (pasażer jednego sam.) i kierowca ze mną jadący zostaliśmy zabrani do szpitala, gdzie spędziliśmy parę godzin i po wszelkich badaniach odesłani z wypisem stwierdającym u mnie stłuczenia i zalecenie wizyty u lek. rodz. za 3 dni. Już na następny dzień mialam bóle głowy i szyi i po wizytach u lekarza (najpierw rodz póżneij neurologa) dostałam kołniez orto. Dalej była długa rehabilitacja spow. dużymi bólami szyi i głównie to jest moim problemem do teraz.

Okazało się że po wyp. w szpitalu RTG odc szyjnego kręgosłupa było ROZSTROJONE co uniemożliwoło odczyt i nie zostało powtórzone. stało się to powodem kolejnego pół rocznego żle dobranego leczenia co może się okazać nieodwracalen w skutach.

 

Pragnę dodać, że to było w czasie gdy wracałam ze szkoły po odbiorze wyników maturalnych (niewiem czy może to być określane jako wyp. w drodze ze szkoły)

Ponadto ubezpieczyciele są różni

ub szkolne PZU

ub sprawcy I Hestia

ub spr. II PZU

 

Proszę o pomoc jak mogę sprawę rozwiązać. Jeśli zajdzie potrzeba udzilę dod informacji.

 

Data wyp. 29 VI 2012

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, dziękuje za odpowiedź.

Mam jeszce pytanie odnośnie tego ile mogę spodziewać się odszkodowania, opiszę dokładniej urazy zaistniłe.

Od początku jestem pod opieką neurologa ale przeszłam też leczenie ortopedyczne i neurochirurgiczne a także poradnię leczenia bólu, ponieważ od czasu wypadku odczówam przewlekły ból szyi. kartoteka z SOR-u wykazuje jesynie stłuczenia głowy i klatki piersiowej, lecz dalsza diagnostyka wykazała wstrząśneinie mózgu, urazy w odc szyjnym kręgosłupa ( typu whi-plash lewostronny mięśniowy). Leczenie i rehabilitacja trwa ponad rok przy czym poprawa nastapiła jedynie nieznaczna z dużym prawdopodobieństwem stałego upośledenia zakresu ruchomości i siły mięśniowej spowodowanej przebudową strktury mięśniowej. W wyniku tych dolegliwości musiałam zmienić styl życia, musialam przestać uprawiać niektóre sporty szczególnie porzucić musiałam jazdę rowerem z powodu nasilającego się bólu. Ból doskwiera mi również w prostych codziennych obowiązkach przy których muszę przybierać pozycje tak aby szyja nie znajdowała się w przodopochyleniu (proszę sobie wyobrazić proste krojenie warzyw choćby na siedząca z szyją wyprostowaną tak by wzrok skierowany był prosto przed siebie...).

Cóż nie spodziewam się kokosów ale chciałabym choć częściowej rekompensaty za cierpienia i ograniczenia które zapewne będą mi towarzyszyły jeszcze na długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fotomania wrote:
Witam ! Jestem studentką, w ubiegłym roku brałam udział w wypadku samochodowym jako pasażer. sprawa jest o tyle skomplikowana że zdarzenie zostało zakwalifikowane jako współwina obydwu prowadzących pojazdy, dlatego teraz (dopiero zbliżam sie do zakończenia leczenia) obawaim się, że będę miała problem z uzyskaniem odszkodowania.

Opowiem krótko o sprawie, w wyp. uczestniczyły dwa samochody osobowe, o ile pamiętam policja , która pojawiła się na miejscu zdarzenia zakwalifikowała sprawę jako zderzenie drogowe, lecz w świetle prawa powinno być rozpatrzone jako wypadek kom. poinieważ ja (pasażer jednego sam.) i kierowca ze mną jadący zostaliśmy zabrani do szpitala, gdzie spędziliśmy parę godzin i po wszelkich badaniach odesłani z wypisem stwierdającym u mnie stłuczenia i zalecenie wizyty u lek. rodz. za 3 dni. Już na następny dzień mialam bóle głowy i szyi i po wizytach u lekarza (najpierw rodz póżneij neurologa) dostałam kołniez orto. Dalej była długa rehabilitacja spow. dużymi bólami szyi i głównie to jest moim problemem do teraz.
Okazało się że po wyp. w szpitalu RTG odc szyjnego kręgosłupa było ROZSTROJONE co uniemożliwoło odczyt i nie zostało powtórzone. stało się to powodem kolejnego pół rocznego żle dobranego leczenia co może się okazać nieodwracalen w skutach.

Pragnę dodać, że to było w czasie gdy wracałam ze szkoły po odbiorze wyników maturalnych (niewiem czy może to być określane jako wyp. w drodze ze szkoły)
Ponadto ubezpieczyciele są różni
ub szkolne PZU
ub sprawcy I Hestia
ub spr. II PZU

Proszę o pomoc jak mogę sprawę rozwiązać. Jeśli zajdzie potrzeba udzilę dod informacji.

Data wyp. 29 VI 2012
Okoliczność, że w wypadku była współwina nie ma absolutnie żadnego znaczenia w Pani sytuacji, bo może Pani sobie wybrać od kogo i w jakiej wysokości dochodzić odszkodowania. Doradzałbym wybrać PZU. Z polisy NNW szkolnego również może Pani uzyskać świadczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...