Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Po złamaniu


bea12334
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 4 miesiące temu doznałam złamania kłykcia przyśrodkowego prawej kości piszczelowej. Kość skręcona na sztabkę i 7 śrub. Do tej pory nie mogłam stawać na nogę, dostałam skierowanie na rehabilitację( krioterapia, masaż itp.). Najwcześniej w połowie października mam się dowiedzieć kiedy mnie zapiszą bo nie ma wolnych terminów a ja nadal nie mogę chodzić. Mam pytanie - ile czasu mogę być na zwolnieniu a potem ewentualnie zasiłku rehabilitacyjnym żeby nie obawiać się zwolnienia z pracy bez wypowiedzenia? Jestem zatrudniona na czas nieokreślony od 10 lat. Gdzieś czytałam, że zakład pracy może po 3 miesiącach zasiłku rehabilitacyjnego zwolnić bez wypowiedzenia czy to prawda?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bea12334 wrote:

Witam, 4 miesiące temu doznałam złamania kłykcia przyśrodkowego prawej kości piszczelowej. Kość skręcona na sztabkę i 7 śrub. Do tej pory nie mogłam stawać na nogę, dostałam skierowanie na rehabilitację( krioterapia, masaż itp.). Najwcześniej w połowie października mam się dowiedzieć kiedy mnie zapiszą bo nie ma wolnych terminów a ja nadal nie mogę chodzić. Mam pytanie - ile czasu mogę być na zwolnieniu a potem ewentualnie zasiłku rehabilitacyjnym żeby nie obawiać się zwolnienia z pracy bez wypowiedzenia? Jestem zatrudniona na czas nieokreślony od 10 lat. Gdzieś czytałam, że zakład pracy może po 3 miesiącach zasiłku rehabilitacyjnego zwolnić bez wypowiedzenia czy to prawda?

niestety tak na zwolnieniu możesz być 182 dni a potem zasiłek rehabilitacyjny. Po 90 dniach zasiłku zakład pracy może cię zwolnić bez wypowiedzenia. Weź od lekarza orto albo pierwszego kontaktu skierowanie na wyjazd do sanatorium w ramach prewencji rentowej ZUS będzie pewnie szybciej niż stacjonarna rehabilitacja a z własnego doświadczenia wiem, że taka intensywna rehabilitacja (5 zabiegów dziennie) jest bardziej skuteczna ja byłam 2 razy i na pewno pojadę znowu. Wyjazd jest całkowicie finansowany przez ZUS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałam również co jest trochę pocieszające, że jeżeli pracownik w ciągu 6 miesięcy od zwolnienia zgłosi chęć powrotu do pracy to ma szansę na przyjęcie o ile to możliwe ze strony zakładu pracy. Dzięki za podpowiedź o tym sanatorium na pewno zapytam swojego lekarza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

bea12334 wrote:

Doczytałam również co jest trochę pocieszające, że jeżeli pracownik w ciągu 6 miesięcy od zwolnienia zgłosi chęć powrotu do pracy to ma szansę na przyjęcie o ile to możliwe ze strony zakładu pracy. Dzięki za podpowiedź o tym sanatorium na pewno zapytam swojego lekarza.

generalnie to wszystko zależy od firmy w której pracujesz zakład ma taką możliwość ale nie musi z niej skorzystać. A co do sanatorium to szczerze polecam bo duzo mi pomogło. Ja wydrukowałam sobie z netu druk skierowania i poprosiłam rodzinnego o wypisanie. Nie trzeba robić żadnych dodatkowych badań. Składasz to potem do ZUS i wzywają na komisję i przyznają konkretny termin i miejsce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...