Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Compensa - likwidacja szkody z OC sprawcy


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze,

otrzymałam właśnie kosztorys napraw i wysokość odszkodowania za stłuczkę likwidowaną z OC sprawcy. Subaru Legacy z 2005 roku, uszkodzone całe nadkole, zderzak, zarysowana lampa i odgięta maska. Propozycja Compensy to 1,5 tys zl...

Kosztorys został przesłany w 2 dni wiec nawet nie zdazylam zorientowac sie ile wyniesie naprawa, ale na zdrowy rozum nie bedzie to taka kwota.

Moje watpliwosci budzą nie tylko koszty poszczegolnych czesci, ale takze zapisy, ktore znalazlam w kosztorysie:

Urealnienie częsci zamiennych SUBARU 70% i drugi zapis to:maksymalna akceptowana kwota netto po udokumentowaniu naprawy...

Co to dokładnie znaczy? Dlaczego części zostały wycenione na 30% swojej wartości? Oraz co oznacza maksymalna akceptowana kwota?

Na pewno będę pisać odwołanie. Czy w odwołaniu mogę podać kosztorys warsztatu, gdzie robię wszystkie naprawy/przeglądy samochodu (tam chcę naprawiać) czy też musi to być wycena niezależnego rzeczoznawcy?

Bardzo proszę o pomoc.

Interesuje mnie tez w jaki sposob ustala sie kwotę odszkodowania za utratę wartości pojazdu.

 

Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utraty wartości pojazdu nie uzyskasz bo ma zastosowanie do pojazdów do 6 lat.

Jak przedstawisz kosztorys z warsztatu, to rzeczoznawcy niezależnego nie potrzebujesz. Każdy warsztat zna procedurę, zwróć się do nich i napisz im upoważnienie do bezgotówkowej naprawy. Resztę załatwią za ciebie. Jeżeli dostałeś kalkulację to naprawa jest uzasadniona ekonomicznie. Urealnieniami się nie martw, maja zastosowanie jedynie przy kosztorysach ofertowych, to tak jakby się dwóch gości stuknęło na drodze i winny proponuje jakieś pieniądze i rozjechanie się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . Ale nie zamierzam naprawiać bezgotówkowo. Chcę pieniądze na naprawę swojego samochodu. Teraz od Compensy dostanę 1,5tys. Nie wystarczy to na pewno na blacharkę, lakierowanie i wymianę zderzaka. Chcę przedstawić kosztorys wg którego Compensa powinna wypłacić mi właściwą kwotę odszkodowania. Czy aby uzyskać od nich wyrównanie, muszę podważyć ich kosztorys kosztorysem niezależnego rzeczoznawcy, czy wystarczy kosztorys naprawczy z warsztatu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...