Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie powypadkowe z ZUS


mariuszdycha
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem instruktorem nauki jazdy.Podczas prowadzenia szkolenia doszło do wypadku gdzie na skrzyżowaniu zostaliśmy najechani z tyłu.Na pogotowiu stwierdzono u mnie skręcenie kręgosłupa.Jestem w tej chwili na zwolnieniu lekarskim i czekam na wizytę ortopedy bo mam inne obrażenia.Jakie dokumenty i kiedy należy złożyć do ZUS bo to był wypadek w pracy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem wypadek w pracy podczas pobierania materiału hak suwnicy przycisną mi palec 5 lewej ręki w wyniku tego zdarzenia

doznałem ranę ciętą paliczka założono 7 szwów i byłem około 3 tyg na zwolnieniu.

Dziś byłem na komisji u lekarza orzecznika w zusie i on stwierdził ze 0% uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku przy pracy.Tu było moje zdziwienie dlaczego stwierdził brak uszczerbku skoro również składałem papiery o odszkodowanie w pzu i tam stwierdzono uszczerbek na zdrowiu 5% .

Moje pytanie to czy należy pisać odwołanie od tej decyzji i co w tym pismie odwoławczym napisać.

Proszę o pomoc!?

Może ktoś miał taki przypadek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeczus wrote:
Witam
Miałem wypadek w pracy podczas pobierania materiału hak suwnicy przycisną mi palec 5 lewej ręki w wyniku tego zdarzenia
doznałem ranę ciętą paliczka założono 7 szwów i byłem około 3 tyg na zwolnieniu.
Dziś byłem na komisji u lekarza orzecznika w zusie i on stwierdził ze 0% uszczerbku na zdrowiu spowodowanego skutkami wypadku przy pracy.Tu było moje zdziwienie dlaczego stwierdził brak uszczerbku skoro również składałem papiery o odszkodowanie w pzu i tam stwierdzono uszczerbek na zdrowiu 5% .
Moje pytanie to czy należy pisać odwołanie od tej decyzji i co w tym pismie odwoławczym napisać.
Proszę o pomoc!?
W mojej ocenie warto napisać sprzeciw do orzeczenie lekarza orzecznika ZUS wskazując, że w wyniku zdarzenia doszło do wywołania trwałego uszczerbku na zdrowiu, poprzez naruszenie struktur tkanek miękkich. Nawet jeśli komisja lekarska ZUS podtrzyma ustalenia lekarza orzecznika warto rozważyć złożenie odwołania do sądu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
Skontaktuj się z Kancelarią Odszkodowawczą Cito Kraków. Pracuje tam grupa specjalistów, którzy udzielą Ci fachowej porady i krok po kroku pokierują jak dochodzić odszkodowania powypadkowego i za uszczerbek na zdrowiu. Specjaliści z kancelarii pomagają również w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych samochodowych i typowo wypadków w pracy. Polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...