Jump to content
Forum Odszkodowania

Czyja wina?


Recommended Posts

Cześć, miałem kilka dni temu wypadek samochodowy, w którym byłem kierowcą jednego z aut. Sytuacja wyglądała nietypowo ponieważ mamy zimę, mieszkam poza miastem (wieś) gdzie drogi są sporadycznie odśnieżane. W mojej sytuacji droga była zawiana tak bardzo że dostępny był tylko prawy pas ruchu, lewy był całkowicie zawiany, wielka ściana śniegu, do tego duża zamieć i opad śniegu w tym czasie utrudniał poruszanie się.

A więc jadę :), po prawym pasie ruchu, gdyż na lewym moim nie ma jak, prędkość zmniejszam do około 30-40 km/h i jadę, nagle zauważam przed sobą światłą drugiego samochodu, który jedzie prosto na mnie ja na niego, zaczynam hamować, lecz zatrzymuje się dopiero po uderzeniu w niego, czołowo. Widoczność, była tak mała że zauważyłem go dopiero jak znalazł się przed moją maską około 3-4m, więc nie było ucieczki. Nikt nie ucierpiał w wypadku, poza autami. Oba skasowane przodu.

Pisze ten post byście mi coś doradzili jeżeli byliście w takiej sytuacji może, lub wiecie jak powinna rozwiązać się taka sprawa.

Na miejscu była policja, straż i karetka pogotowia, gdyż mój młodszy brat był w szoku i został lekko przyduszony przez pas, lecz nic poważnego, lekkie obicia jak przy takim uderzeniu.

Na początku przyjechało dwóch policjantów i orzekli że wina powinna leżeć po dwóch stronach ale, lecz wezwali do tego specjalistów z drogówki. Po ich przyjeździe też nic się nie dowiedziałem, gdyż przekierowali sprawę do dochodzeniowców.

Proszę o jakieś rady jak mam się bronić, bo nie poczuwam się do całkowitej odpowiedzialność, lecz nie chce wchodzić na drogę sądową.

 

Z góry dzięki za odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Wiesz że Twój brat może starać się o zadośćuczynienie ? Bronić się to można w sądzie co najwyżej jeżeli Policja wskaże że ty jesteś winny i nie przyjmiesz mandatu to sprawa trafi do sądu.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...