Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek na zajeciach sportowych w pracy pod nieobecnosc instruktora


nowymax
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w pracy mamy zajecia sportowe, w naszym przypadku pilka nozna. Na zajeciach powinien byc instruktor bo tak jest w wytycznych. Na zajeciach nie bylo instruktora, ale zajecia odbyly sie, jestem wpisany na liscie obecnosci. Z uwagi na charakter pracy zajeciasportowe sluza polepszeniu kondycji i zwinnosci potrzebnej w pracy. Na zajeciach tych doznalem urazu konczyny. Wypadek zglosilem, jest protokol, sa swiadkowie. Wypadek nie zostal uznany jako wypadek w pracy bo nie bylo instruktora. Dodaje, ze czas spedzony na tych zajeciach zostal uznany jako czas w pracy, mam 2 nadgodziny. Powstal taki dualizm odbioru sytuacji.

Czy interpretacja pracodawcy jest wlasciwa? Ma ktos moze jakies orzeczenia do wgladu?

Bardzo prosze o pomoc.

 

Michal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowym warunkiem otrzymania świadczenia w związku z wypadkiem przy pracy jest zajście . Sytuacja która powstała nagle i spowodowała uraz. Tak kiedyś powiedział mi pewien radca prawny. W przypadku, gdy na zajęciach nie było instruktora, który został wyznaczony przez samego pracodawcę jest możliwość dochodzenia odszkodowania. Nie dopełnił swoich obowiązków. Kiedyś sam miałem podobną sytuację, znalazłem pewne orzeczenie I CR 306/73 ale samemu jednak nie dałem rady i zgłosiłem się do xxxx która wyegzekwowała od mojego pracodawcy odszkodowanie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Skontaktuj się z Kancelarią Odszkodowawczą Cito Kraków. Pracuje tam grupa specjalistów, którzy udzielą Ci fachowej porady i krok po kroku pokierują jak dochodzić odszkodowania powypadkowego i za uszczerbek na zdrowiu. Specjaliści z kancelarii pomagają również w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych samochodowych i typowo wypadków w pracy. Polecam !
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...