Jump to content
Forum Odszkodowania

wypadek na zajeciach sportowych w pracy pod nieobecnosc instruktora


nowymax
 Share

Recommended Posts

Witam,

 

w pracy mamy zajecia sportowe, w naszym przypadku pilka nozna. Na zajeciach powinien byc instruktor bo tak jest w wytycznych. Na zajeciach nie bylo instruktora, ale zajecia odbyly sie, jestem wpisany na liscie obecnosci. Z uwagi na charakter pracy zajeciasportowe sluza polepszeniu kondycji i zwinnosci potrzebnej w pracy. Na zajeciach tych doznalem urazu konczyny. Wypadek zglosilem, jest protokol, sa swiadkowie. Wypadek nie zostal uznany jako wypadek w pracy bo nie bylo instruktora. Dodaje, ze czas spedzony na tych zajeciach zostal uznany jako czas w pracy, mam 2 nadgodziny. Powstal taki dualizm odbioru sytuacji.

Czy interpretacja pracodawcy jest wlasciwa? Ma ktos moze jakies orzeczenia do wgladu?

Bardzo prosze o pomoc.

 

Michal.

Link to comment
Share on other sites

Podstawowym warunkiem otrzymania świadczenia w związku z wypadkiem przy pracy jest zajście . Sytuacja która powstała nagle i spowodowała uraz. Tak kiedyś powiedział mi pewien radca prawny. W przypadku, gdy na zajęciach nie było instruktora, który został wyznaczony przez samego pracodawcę jest możliwość dochodzenia odszkodowania. Nie dopełnił swoich obowiązków. Kiedyś sam miałem podobną sytuację, znalazłem pewne orzeczenie I CR 306/73 ale samemu jednak nie dałem rady i zgłosiłem się do xxxx która wyegzekwowała od mojego pracodawcy odszkodowanie.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Skontaktuj się z Kancelarią Odszkodowawczą Cito Kraków. Pracuje tam grupa specjalistów, którzy udzielą Ci fachowej porady i krok po kroku pokierują jak dochodzić odszkodowania powypadkowego i za uszczerbek na zdrowiu. Specjaliści z kancelarii pomagają również w zakresie odszkodowań komunikacyjnych, powypadkowych samochodowych i typowo wypadków w pracy. Polecam !
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...