Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie za słup ebergetyczny oraz gaz


Tasior27
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Otrzymałem w spadku działkę na której jest dom(do rozbiórki). Na działce znajduje się słup energetyczny oraz rura z gazem.

W księgach wieczystych nie ma zapisu odnośnie słupa jak i rury gazowej. Do gazu zgodę podpisała osoba która nie jest i nie była właścicielem działki (syn babci). Wyrok sądowy testamentu z listopada 2012 natomiast wpis w księgach wieczystych wrzesień 2013r. Proszę o informację czy mogę się ubiegać o odszkodowanie. Jeśli tak to jak zabrać się do tego. Wyczytałem, że w pierwszej kolejności należy wysłać pytanie do energetyki na jakiej podstawie ustawiony jest słup a następnie żądać podpisania umowy lub przestawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wpierw musisz napisac do energetyki zapytanie odnośnie podstawy ustanowienia słupa. Właściciel gruntu, który posiada na swoim terenie słup energetyczny, linie energetyczne może ubiegać się o odszkodowanie- tak jest napisane w przepisach które zostały mi przedstawione kiedy poszedłem do kancelarii. W księdze wieczystej jest dział III wpisu służebności, zobacz czy jest wzmianka na temat 'służebności wobec elektrowni". Jeżeli nie ma to droga otwarta.... !!. Nie chce Cię zniechęcać ale to będzie długa bitwa. Sam miałem podobny problem ale nie byłem zbyt ambitny, poprosiłem pomoc kancelarię Guarda, która nieźle wykonała robotę. Za niewielką sumkę która zaplacilem dla nich, energetyka oddala mi niezla sumke.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...