Jump to content
Forum Odszkodowania

Dochodzenie Odszkodowań


JacekJ.
 Share

Recommended Posts

Witam !

Wypadek w pracy (nie z winy pracownika), utrata 100% widzenia w jednym oku i 80% w drugim. Zatrudnienie w polskiej firmie zarejestrowanej w UK. Wypadek na terenie Francji (delegacja). Firma pokryła koszty leczenia oraz transport do Polski. Pytanie jakiej wysokości odszkodowania można żądać od pracodawcy (tzn jaka kwota jest w miarę rozsądna)? Czy to prawda że w Polsce za 1% uszczerbek na zdrowiu należy się 600 PLN ?

Dziękuję za pomoc.

 

PS: Wiek pracownika 52 lata.

Link to comment
Share on other sites

Okropny wypadek. Poza jednorazowym odszkodowaniem z ZUS istnieje również możliwość uzyskania odszkodowania od pracodawcy pod warunkiem, że wypadek był przez niego w jakikolwiek sposób zawiniony. Jeśli jednak jest to szeroko rozumiana branża budowlana bądź praca przy wykorzystaniu urządzeń mechanicznych, wówczas nawet nie jest potrzebne udowadnianie winy pracodawcy.

Odnośnie wysokości odszkodowania za uszczerbek na zdrowiu to w przypadku odszkodowania z ZUS wynosi ono 452 zł za 1%. Natomiast przy odszkodowaniu z tytułu odpowiedzialności cywilnej jest to kwota znacznie wyższa, jednak nie jest ona nigdzie unormowana w prawie, a zostaje ustalona w toku badania sprawy.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...