Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie PZU


prima007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Obecnie mam 20l., 20 grudnia 2007r. skręciłam staw kolanowy lewej nogi. Od tamtej pory miałam co 3 miesiące wizyty u lekarza ortopedy w szpitalu. Tydzień temu skończyło się leczenie i pojechałam do PZU, aby dowiedzieć się jakie dokumenty są potrzebne, aby móc ubiegać się o odszkodowanie. Pani w PZu niestety powiedziała, że minęło 3lata i sprawa się przedawniła, ale ona do końca nie wie jak to jest i mogę złożyć wniosek bo o odszkodowaniu nie decyduje ona, tylko oddział w Warszawie więc co mi zależy... Dodam, że wypadek był zgłoszony w szkole a w PZU nie, gdyż mój lekarz prowadzący powiedział, że mogę to zrobić po zakończeniu leczenia, więc uwierzyłam mu na słowo. Czy w takim przypadku mogę liczyć na odszkodowanie? Czy mogę już sobie odpuścić te lataniny z papierami..?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam! w połowie sierpnia złamałem nogę. było to złamanie spiralne kostki oraz zerwanie więzadła trójgraniastego oraz torebki stawowej. noge zespolono mi jedną śruba oraz tzw prętem Rusha. przeszedlem 2 operacje (tydzień leżałem w szpitalu) następnie założono mi gips na dwa miesiące. chciałbym się dowiedzieć jakie odszkodowanie (procentowo za uszczerbek na zdrowiu) mam szanse dostac.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

a jesteś w ogóle ubezpieczony? pracujesz? jak masz ubezpieczenie NW to zajrzyj do tabeli i poszukaj, powinno być tam ujęte, choć komisja lekarska u Ciebie to raczej pewność.

jak to się stało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

 

anter wrote:

czy od przyznanego i wypłaconego odszkodowania za wypadek trzeba zapłacić podatek?

Zgodnie z art. 21 ust. 1 pkt 3 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (tekst. jedn. Dz. U. z 2010 r. Nr 51, poz. 307 ze zm.) wolne od podatku dochodowego są: otrzymane odszkodowania lub zadośćuczynienia, jeżeli ich wysokość lub zasady ustalania wynikają wprost z przepisów odrębnych ustaw lub przepisów wykonawczych wydanych na podstawie tych ustaw, z wyjątkiem m.in.: odszkodowań za szkody dotyczące składników majątku związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą (art. 21 ust. 1 pkt 3e przedmiotowej ustawy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
niusia1805 wrote:
Witam
w wyniku wypadku komunikacyjnego doznałam trwałego uszkodzenia oka pod postacią porażenie zwieracza źrenicy.Otrzymałam 1 % z PZU uszczerbku na zdrowiu.Czy tyle powinno byc procent czy powinnam się odwołac?
pozdrawiam
Pytanie raczej do lekarzy orzeczników. Warto, aby wystąpiła Pani do Ubezpieczyciela o orzeczenie lekarskie i tabelę w oparciu o którą dokonano ustalenia i skonsultowała to z lekarzem okulistą prowadzącym leczenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niusia1805 wrote:

leczenie u okulisty mam już zakończone,ponieważ jest to trwały uraz i nie ma już tu okulista nic do zrobienia.Orzeczenie dostałam ale nie ma w nim uzasadnienia,dlatego proszę o podpowiedz w tej sprawie.

W takim razie proszę poprosi TU o uzasadnienie w tej sprawie. Z reguły trzeba o nie prosić na piśmie..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

niusia1805 wrote:

leczenie u okulisty mam już zakończone,ponieważ jest to trwały uraz i nie ma już tu okulista nic do zrobienia.Orzeczenie dostałam ale nie ma w nim uzasadnienia,dlatego proszę o podpowiedz w tej sprawie.

Proszę o podanie z jakiego punktu dokonano oceny - sprawdzę w tabeli PZU jak ten uraz jest zdefiniowany i jaki jest przedział orzeczniczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niusia1805 wrote:
B 28
dziękuje za pomoc
Pkt. 28 ma dwa podpunkty:
a) ustalenie uszczerbku zależy od ostrości wzroku i tu jest specjalna tabela do ustalania - tylko lekarz może to zrobic odpowiednio

b) uraz z widocznymi defektami kosmetycznymi lub deformacją w obrębie gałki ocznej, blizny rogówki - bez zaburzeń ostrości wzroku - 1- 5 % trwałego uszczerbku

Wydaje się zatem, że z lit. b pkt. 28 była ocena i to w minimalnej wysokości.

Radziłbym w tej sytuacji napisać odwołanie wskazując na zakres deformacji, bliznę i kwestionując, że jest to minimalna wartość uszczerbku na zdrowiu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Jestem ubezpieczona w PZU (te tzw. grupowe ubezpieczenia szkolne) i tam chce się ubiegać o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu. Miałam 6 lat temu skręcony staw kolanowy przy jeździe na lodowisku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...