Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Cesja odkupienie szkody na pojeździe po kolizji


mojwrak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 miesiące temu miałem kolizję. Szkoda nie za duża. Ubezpieczyciel wypłacił mi 2 tys. zł. Nie chcę dalej mi się walczyć, bo w sumie kolega naprawił mi auto na błysk za te pieniądze, ale to po znajomości. Natomiast wiem, poczytałem w Internecie na temat usługi cesji szkody na pojeździe. Na czym to dokładnie polega? Jedna z firm na rynku zgłosiła się do mnie i zaproponowała , że jak oddam im prawa do odszkodowania z etapu odwołania i sądu to zapłacą mi za to od ręki 400 zł. Czy to uczciwe? Czy to legalna usługa? Powiedział gość że to jest właśnie cesja szkody na pojeździe, czyli oni kupują moje prawo do odszkodowania i sami dochodzą na własne ryzyko, jak nic nie uzyskają to mnie to już nic nie interesuje.

Alternatywnie inna firma zaproponowała mi dochodzenie odszkodowania za 40% jego wartości i muszę pokryć koszty. Do uzyskania jest ponoć 3000 zł jeszcze! Zastanawiam się co się bardziej opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkupienie szkody na pojeździe, zwane również cesją szkody majątkowej jest obecnie często stosowaną praktyką przez firmy odszkodowawcze. Pozwala ona klientowi na uzyskanie dodatkowej płatności za zniszczony pojazd, tytułem dodatkowego odszkodowania nijako, w zamian za odstąpienie od prawa do dochodzenia wyższego odszkodowania. Firma odkupująca szkodę, dokonująca cesji tej wierzytelności wówczas samodzielnie dochodzi roszczenia już z pominięciem Klienta. cesja szkody na majątku to usługa warta uwagi dla osób o niskiej szkodzie, gdzie ubezpieczyciel nie chce już dopłacić więcej odszkodowania, a poszkodowany chce zarazem szybko uzyskać pieniądze.

osobiście uważam, że przy takiej szkodzie jak Twoja, gdzie roszczenie wynosi potencjalnie 3000 zł, warto je sprzedać, bo inaczej sam będziesz musiał pokryć koszty firmy, koszty prawne, koszty opinii biegłego, wpis sądowy 5% od wartości przedmiotu sporu (150 zł). Przy większej wartości szkody, sądzę, że lepiej byłoby się umówić na % od uzyskanej kwoty.

Generalnie spróbuj ponegocjoawać może dadzą Ci więcej, bo skoro chcą kupić to znaczy że jest sens w to brnąć. Przecież w ciemno nikt nie kupuje, prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Miałem szkodę na pojeździe 2 lata temu ostatnio przyszedł do mnie przedstawiciel i zaproponował 400 zł za odkupienie prawa do odszkodowania. Mam przed sobą umowę cesji szkody z firmy X (nie będę im robił reklamy ;) i właśnie zastanawiam się czy sprzedać czy nie? Agent tej firmy powiedział, że to dobra oferta i że mogę zobaczyć co oferowane jest na rynku w tym temacie.

 

Co myślicie ile mogę uzyskać? miałem szkodę na 5000 zł, ubezpieczyciel tyle mi wypłacił. Samochód to opel astra 2010 r. Szkoda w sumie niewielka i naprawiłem to już dawno. Tutaj mam zaskoczenie bo jeszcze mogę za to dostać ekstra 400 zł, ale z drugiej strony nie wiem czy to dobra oferta. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Dla mnie ta osoba najwyraźniej chce Pana wykorzystać. Powinno wyglądać to zupełnie inaczej...

 

Potrzebny jest kosztorys naprawy, decyzja zakładu ubezpieczeń, dowód rejestracyjny pojazdu.

 

Firma odszkodowawcza robi wtedy swój kosztorys naprawy i na podstawie różnicy miedzy kosztorysem z zakładu ubezpieczeń, a sporządzonym przez siebie stara się uzyskać tą różnice. Sprawy takie głownie mają swój finał w sądzie ale jest też możliwość odkupienia szkody przez firmę odszkodowawczą. Dostanie Pan wtedy mniejszą kwotę ale od ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam,

 

polecam szczególnie Kancelarię Campter, ofertę odnajdziecie na stronach:

http://www.cesjaszkody.pl/

 

lub

 

http://www.campter.pl/odkupienie-cesja-szkod-na-pojazdach/

 

Dlaczego warto?

- uczciwe i szybkie rozliczenie

- opłacają podatek dochodowy z transakcji za Klienta (wiele firm tego nie robi narażając sprzedającego wierzytelność na sankcje skarbowe!)

- dokładnie weryfikują sprawę

- nie sprzedają sprawy dalej, tylko ją prowadzą, więc cena jest dobra

- to nie jest pośrednik!

 

Polecam również kontakt do mnie, mogę pomóc w finalizacji sprawy:)

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

polecam szczególnie Kancelarię Campter, ofertę odnajdziecie na stronach:

http://www.cesjaszkody.pl/

 

lub

 

http://www.campter.pl/odkupienie-cesja-szkod-na-pojazdach/

 

Dlaczego warto?

- uczciwe i szybkie rozliczenie

- opłacają podatek dochodowy z transakcji za Klienta (wiele firm tego nie robi narażając sprzedającego wierzytelność na sankcje skarbowe!)

- dokładnie weryfikują sprawę

- nie sprzedają sprawy dalej, tylko ją prowadzą, więc cena jest dobra

- to nie jest pośrednik!

 

Polecam również kontakt do mnie, mogę pomóc w finalizacji sprawy:)

 

pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
weksa wrote:
Miałem szkodę na pojeździe 2 lata temu ostatnio przyszedł do mnie przedstawiciel i zaproponował 400 zł za odkupienie prawa do odszkodowania. Mam przed sobą umowę cesji szkody z firmy X (nie będę im robił reklamy ;) i właśnie zastanawiam się czy sprzedać czy nie? Agent tej firmy powiedział, że to dobra oferta i że mogę zobaczyć co oferowane jest na rynku w tym temacie.

Co myślicie ile mogę uzyskać? miałem szkodę na 5000 zł, ubezpieczyciel tyle mi wypłacił. Samochód to opel astra 2010 r. Szkoda w sumie niewielka i naprawiłem to już dawno. Tutaj mam zaskoczenie bo jeszcze mogę za to dostać ekstra 400 zł, ale z drugiej strony nie wiem czy to dobra oferta. Co myślicie?
To nie jest zbyt dobra oferta. Po pierwsze bez kosztorysu nie można stwierdzić jakie było zaniżenie, po drugie 400 zł w stosunku do 5000 zł to niewiele. Sam mając szkodę wysłałem kosztorysy do kilku firm i wziałem najwyższa ofertę z firmy beker polska ale przy szkodzie na 8000 zł zaproponowali mi 2500 zł czyli stosunkowo dużo więcej niż propozycja, którą otrzymałeś.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Dzień dobry,

W przypadku dopłat do odszkodowań OC do dopięcia formalności wymagamy kosztorysu szkody oraz decyzji o przyznaniu odszkodowania od ubezpieczyciela. W przypadku dopłaty do odszkodowania AC potrzebny będzie również skan lub kopia polisy AC.

Po więcej informacji zapraszam do kontaktu z infolinią pod numerem 781 000 781 lub porozmawiania z naszym konsultantem na stronie: https://polisaplus.pl

Gdyby pojawiły się pytania, jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam,

Kasia z Polisa Plus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuję sprawdzić w kilku kancelariach i wybrać najlepszą ofertę z płatnością z góry. sprawy przed sądem trwają bardzo długo. 1,5 roku to raczej norma i na koniec może być odrzucenie pozwu albo apelacja strony przeciwnej. trzeba wziąć to co proponują od razu i bez żadnego ryzyka. od otrzymanej kwoty trzeba odprowadzić 18 % podatku dochodowego

 

pozdrawiam

Andrzej Ambrożewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Witam serdecznie. Miałam kilka miesięcy temu szkodę na pojeździe i dostałam odszkodowanie z OC w wysokości 4350 zł. Za naprawę w warsztacie po znajomości i na częściach oryginalnych używanych i zamiennych zapłaciłam 4600 zł. Odwołałam się wtedy od decyzji ale nie dopłacono mi ani złotówki. Kolega mi powiedział, że mogę sprzedać szkodę i uzyskać dopłatę od jakiejś kancelarii odszkodowawczej? Jak to wygląda i jak się do tego zabrać? Czy taka transakcja jest bezpieczna i czy po sprzedaży szkody będę musiała brać udział w sprawie sądowej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry!

 

Będąc osobą poszkodowaną w kolizji możemy uzyskać odszkodowanie za szkodę na pojeździe z ubezpieczenia OC sprawcy zdarzenia. Polecam lekturę naszego Vademecum, w którym znajdzie Pani odpowiedzi na najczęściej zadawane przez poszkodowanych pytania.

 

Niestety prawdą jest to, że ubezpieczyciele znacznie zaniżają odszkodowania i wypłacają kwoty, które nie pozwalają na przywrócenie stanu pojazdu sprzed szkody. Z tego co Pani napisała wnioskuję, że odwołanie nie przyniosło zamierzonego skutku, więc pozostaje sprzedaż wierzytelności albo samodzielne udanie się na drogę sądową.

 

Sprzedaż wierzytelności jest korzystna, bo dostaje Pani część całego dodatkowego roszczenia w kilka dni od zawarcia umowy i bez ponoszenia kosztów na drodze sądowej, bez ryzyka przegrania sprawy i oczekiwania kilka lat na zakończenie sporu sądowego. Procedura wygląda następująco:

- przekazuje Pani kancelarii odszkodowawczej dokumenty szkody (kosztorys, decyzje, zdjęcia) do bezpłatnej oceny prawnej po której składana jest oferta,

- po zaakceptowaniu oferty wysyłana jest do Pani umowa, którą Pani uzupełnia i odsyła z powrotem. Pieniądze na Pani konto zostają przekazane w terminie wskazanym w umowie,

- pieniądze ze sprzedaży wierzytelności są traktowane jako dodatkowy dochód, tak więc kancelaria ma obowiązek uiścić w Pani imieniu 18% podatku dochodowego do Pani Urzędu Skarbowego.

- po sprzedaży wierzytelności nie uczestniczy Pani w sprawie sądowej, ale może się zdarzyć, że na drodze sądowej strona przeciwna czyli ubezpieczyciel wezwie Panią na świadka albo biegły sądowy będzie chciał wykonać oględziny samochodu. Trwa to jednak kilka minut, więc nie jest to uciążliwe - nie trzeba się też tego bać.

 

Jak w każdym przypadku ostrożność jest wskazana więc przed sprzedażą szkody kancelarii odszkodowawczej radzę poczytać na jej temat opinie w internecie. Bardzo ważne jest też dokładne przeczytanie umowy - musi Pani wiedzieć co Pani podpisuje. W razie dalszych pytań zapraszam do kontaktu poprzez zgłoszenie albo odpowiedź na forum.

 

Pozdrawiam,

Izabela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...