Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uzyskanie odszkodowania po uszkodzeniu samochodu na parkingu


salmex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mój problem jest dość złożony. Ok. rok temu uszkodzono mój samochód na parkingu pod pracą, mam kilku świadków (mnie przy tym nie było). Sprawca podał wszystkie dane i przyznał się, ale sprawa toczyła się bardzo opieszale. Najpierw przyszło pismo, że sprawca nie nadesłał wszystkich niezbędnych dokumentów, następnie, że sprawca nie chce okazać pojazdu, którym dokonano szkody. Wreszcie dokonano wyceny, ale odmówiono wypłaty odszkodowania z OC sprawcy podając w wątpliwość możliwość dokonania takiej szkody tym pojazdem. Przez cały ten okres był stały kontakt ze sprawcą, ale od kilku miesięcy nie mogę się dodzwonić. Po rozmowach ze świadkami okazało się, że rzeczywiście szkody nie dokonano wskazanym pojazdem (osobowym, prywatnym kierowcy), ale dostawczym (służbowym, którego właścicielem jest pracodawca kierowcy). W tej sytuacji odmowa wypłaty odszkodowania jest oczywista, ale gdzie dochodzić swoich praw?? Sprawca stwierdził, że stracił swoje zniżki i nie odbiera telefonu. Szukać prawnika, zgłosić szkodę na policję, porozumieć się z ubezpieczalnią??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zgłaszaj szkodę u Ubezpieczyciela tego pojazdu - niech poprowadzą postępowanie, oczywiście kierowca i pracodawca wszystkiego się wyprze, ale masz świadków, więc w sądzie odzyskasz pieniądze za naprawę swojego pojazdu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...