Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Proszę o szybką odpowiedź.


Kingusia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Córka w dniu 4 stycznia 2008r. uległa wypadkowi. Stało się to, gdy wracała autobusem PKS ze szkoły do domu. W autobus uderzył samochód ciężarowy. Było to zderzenie czołowe. Po wypadku została zabrana do szpitala, gdzie zrobiono jej prześwietlenie prawej nogi oraz czaszki. Prześwietlenie czaszki wykazało złamanie podstawy nosa, zaś RTG nogi nie wykazało złamań. Po konsultacjach neurologicznej, chirurgicznej, laryngologicznej oraz ortopedycznej córka została wypisana do domu w stanie dobrym. Złamany nos się zrósł i obyło się bez operacji. Po półtora miesięcznej przerwie córka nadal narzekała na ból nogi wtedy też umówiłam się na wizytę do ortopedy (miała ona miejsce 20 lutego 2008) . Lekarz stwierdził, że od czasu wypadku córka ma zerwane wiązadła w stopie (okolice kostki) i jest duże prawdopodobieństwo, że będzie miała operacje. Obecnie ma ona nogę w gipsie na okres 3 tygodni, po tym czasie lekarz ma zadecydować o operacji.

Córka jest uczennicą pierwszej klasy LO; od 7 stycznia przebywa na zwolnieniu lekarskim będzie ono trwało do 4 maja (jeśli nie będzie ona miała operacji). W szkole nie wyrazili zgody na nauczanie indywidualne, gdyż odległość do naszej miejscowości wynosi ponad 20 km i nauczyciele nie chcą tyle dojeżdżać. W szkole pani wicedyrektor otwarcie powiedziała nam, że córka może zapomnieć o zdaniu do następnej klasy. Córka wiązała z tą szkołą wielkie plany i nadzieje na swoją przyszłość.

Nie wiem, co mam robić w tej sytuacji. Gdzie mam domagać się o odszkodowanie i zadośćuczynienie od sprawcy wypadku? I czy jest to w ogóle możliwe? Pozdrawiam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takiej sytuacji jak najbardziej Ma Pani prawo ubiegać się a nawet należy się domagać odszkodowania od towarzystwa ubezpieczeniowego sprawcy wypadku w tym przypadku wchodzi w grę Ubezpieczyciel ciężarówki która spowodowała to zdarzenie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...