Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

kolizja nie z mojej winy, wypłata z OC sprawcy


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam takie pytanie. 2 dni temu uczestniczyłam w kolizji drogowej, samochód wyprzedzał mnie na podwójnej linii ciągłej na skrzyżowaniu podczas gdy ja zaczynałam skręcać w lewo(miałam kierunkowskaz) i uderzył moje auto. Przyznał się do winy nie wzywaliśmy policji spisaliśmy oświadczenie. Jest ubezpieczony w Libery Direct. Posiadam auto Renault Megane 1.6 16V 1999r. Bogate wyposażenie - klimatyzacja, elektryczne szyby, centralny zamek z pilota, wspomaganie kierownicy - wszystko sprawne. W wyniku kolizji został wyrwany mój przedni zderzak, wgnieciony lewy błotnik, prawy błotnik odgięty przez odrywający się zderzak i naderwane lampy(są mocno poluzowane, nie wypadły z auta, chyba nie są zbite, ale nie jestem pewna ). Auto uderzyło też w moje lewe koło, opona przecięta(nie zeszło powietrze więc może tylko powierzchownie) i odpadła ta jakby pokrywa kołpaka. Z auta nic nie pociekło, chodziło normalnie, maska cała, pod maską nic nie powyginane. Auto odstawione do serwisu renault, ma być oglądane przez rzeczoznawce na ich zakładzie i przy kimś z tego salonu. Nie podjęliśmy jeszcze decyzji o formie wypłaty ewentualnego odszkodowania. Moje pytanie brzmi czy nie będzie problemu z odszkodowaniem?(najlepiej chciałabym bezgotówkową naprawę). Czy jest możliwość, że będzie uznana szkoda całkowita, a jeśli tak to jakie są szanse? Proszę o oszacowanie tego w oparciu o uszkodzenia, które podałam zakładając, że nic więcej nie zostało uszkodzone, ale też zakładając, że coś jeszcze mogło zostać uszkodzone - proszę o opinię co. Chciałabym się po prostu zorientować czego się spodziewać.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda całkowita z OC sprawcy może być uznana wyłącznie wtedy, gdy koszty naprawy przekroczą 100% wartości pojazdu z dnia szkody. Nawet rzeczoznawca samochodowy, nie widząc auta nie powie na podstawie opisu uszkodzeń, czy będzie to szkoda całkowita.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...