Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Serwis uszkodził


cadac
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

*proszę przenieść do właściwego działu (pomyłka)

 

 

Jakiś czas temu pojechałem do serwisu założyć komplet niemalże nowych opon w celu ich przetestowania.

Po ok 2 tygodniach pojechałem zdjąć do tego samego Serwisu opony i założyć inne, ponieważ oczekiwałem na inny komplet felg.

 

Serwis podczas usługi demontażu uszkodził wszystkie felgi (typu run flat). Obdarli ranty. Kilkunastocentymetrowe kawały gumy odpadały na moich oczach.

 

Wściekły właściciel z bólem serca napisał oświadczenie, w którym opisał, że uszkodzili opony podczas usługi. Za usługę zapłaciłem, aby mieć dowód jej wykonania.

 

Szkodę zgłosiłem z OC sprawcy, Rzeczoznawca oszacował zużycie opon na poziomie 10%.

Po ok miesiącu przyjechało do mnie dwóch Panów z ubezpieczalni w celu spisania dodatkowego protokołu.

 

Okazało się, że sprawca nie odesłał potwierdzenia uszkodzenia mienia, o które wystąpił ubezpieczyciel. Dodatkowo złożył fałszywe zeznanie pracownikom mobilnym, w którym bezczelnie wskazał, że to ja dostarczyłem uszkodzone opony.

 

Ubezpieczyciel odmówił wypłaty odszkodowania, a ja zostałem z oponami, które nie nadają się do niczego.

 

Mam zdjęcia po zakupie, po pierwszym montażu oraz w trakcie demontażu jak pierwsze gumy zdejmowali w kawałkach, jak się później okazało posługując się maszyną nieprzystosowaną do demontażu tego typu opon.

Mam też świadków, którzy ze mną byli bezpośrednio przed wizytą w serwisie.

 

Ubezpieczyciel ma w głębokim poważaniu całą stertę dowodów, jakie posiadam, zdjęcia opon, oświadczenie sprawcy.

Dodam, że zgodziłem się na spisanie oświadczenia, inaczej wezwałbym policję będąc na gorąco w serwisie.

 

 

Co teraz....? Czy ubezpieczyciel ma prawo ignorować oświadczenie sprawcy? Czy mam zgłosić sprawę do Sądu, sprawcę do Prokuratury? Ew. od kogo w tej sytuacji rościć zwrotu pieniędzy? Ubezpieczalni, czy sprawcy?

 

Normalnie parodia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w tej sytuacji powinien Pan dochodzić roszczeń od sprawcy, łącznie z doniesieniem do prokuratury. Ubezpieczyciel ma w tej chwili słowa Pana przeciwko słowom swojego klienta. Z uwagi na to, że czasami oświadczenia są wymuszane, taki dokument nie ma bezwzględnie obowiązującej mocy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...