Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek Samochochodowy - kilka pytan.


qubbas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. 20.10.2014r wracajac z pracy doznalismy kolizji aut (tzn pan za nami wjechal w nas) zostala zawiadomiona policja i pogotowie bo kierowca odczuwal ból głowy i robilo mu sie niedobrze. Zostal spisany protokół . Pogotowie zabrało kierowce do szpitala na badania rtg i inne. Ja (pasażer) dojechałem po ok. godzinie do szpitala gdyż odczuwałem ból w klatce piersiowe i ból głowy. Zostały zrobione zdjecia rtg nic nie wykazało. Odesłano nas do lekarza rodzinnego, ten skierował nas do ortopedy oraz neurologa. Ortopeda stwierdził skrecenia kregosłupa szyjnego i miesiac i kilka dni chodziłem w kołnieżu. Kierowca podobnie. I teraz jej pytanie na jakie odszkodowanie mozemy liczyc? Jestesmy ubezpieczeni w PZU. Dzwonilismy do firmy zewnetrznej ktora załatwi za nas wszystko lecz jest jeden problem. Tak jak wczesniej pisałem policja spisała zle protokół tj. nie zaczekała jak pogotowie zabrało kierowce do szpitala czy nic mu nie jest i dała meszczyznie ktory spowodował kolizje mandat ktory przyjoł. Czy sprawa bendzie musiała sie toczyc przez sąd wskuli sciagniecia odszkodowania z winowajcy OC? Prosze o odpowiedz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sprawa nie będzie kierowana do sądu i nie musi być w tym przypadku. Mandat wystarczy. Jaka firma zewnętrzna Ci ma pomóc w wywalczeniu zadośćuczynienia. Co istotne należy Ci się zadośćuczynienie z pojazdu sprawy ale także odszkodowanie z ubezpieczenia NNW jak posiadasz (np. ubezpieczenie grupowe). Trudno jest wycenić roszczenia bez zaznajomienia się z aktami sprawy oraz dokumentacją medyczną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma votum z wroclawia (polecil mi znajomy). Jezeli rozchodzi sie o ubezpieczenie grupowe to mielismy miec ale ludzie nie chcieli i lipa. Ubezpieczaja nas w PZU. To znaczy ze jak nie mam ubezpieczenia grupowego to nie nalezy mi sie NNW?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobiorą pewnie od Ciebie 30 % poczytaj sporo jet informacji o tej firmie. Znajomy Ci ją polecił bo ma procent z tego....

No możesz mieć jakieś inne swoje ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie masz odszkodowania dodatkowego a tylko przysługuje Tobie zadośćuczynienie z OC pojazdu. Do 20 % + vat oczywiście co daje - 25 %. Kto pokrywa ewentualne koszty procesu? Pewnie ty nie oni ..
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

 

Witek Chudziak wrote:

możecie jakieś firmy, które pomagają uzyskać odszkodowanie polecić z Łodzi i okolic?

Co i kiedy się stało? I dlaczego musi być ktoś z Łodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...