Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek poszkodowana pasażerka


danuta222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

Proszę o informację czy będąc pasażerką samochodu, którego kierowca poprzez nadmierną predkość doprowadził do wypadku mogę się ubiegać o odszkodowanie a jeśli tak to skąd i w jaki sposób?. Nasz samochód dachował i uderzył w ogrodzenie. Przy wypadku nie miałam zapiętych pasów ale z opinii straży pożarnej mogło mi to nawet uratować życie ponieważ wpadłam pod tylni fotel. Samochód został dosłownie zmiażdzony. Doznałam złamania prawej ręki, rany tłuczonej twarzy dokładnie podbrótka, wstrząs mózgu, krwiak po prawej stronie głowy, skręcenie i naderwanie kręgosłupa szyjnego. Otrzymałam tylko 2500 zł z NW. Czy po takim czasie mogę coś z tym zrobić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę napisać kiedy był wypadek? Wg mnie może Pani wystąpić o świadczenia z polisy OC samochodu sprawcy. Przysługuje Pani prawo do:

- zadośćuczynienia za krzywdę

- odszkodowania z tytułu kosztów leczenia, przejazdów, opieki

- odszkodowanie z tytułu utraconego dochodu

 

Brak pasów może skutkować przypisaniem Pani tzw. przyczynienia tj. obniżenia odszkodowania. Kwoty z ubezpieczenia OC będą nieporównywalnie większe od tych z NNW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi Pani ustalić jakie w sprawie zapadło rozstrzygnięcie w Prokuraturze / Sądzie. ustalić dane ubezpieczyciela i numer polisy OC, oszacować roszczenia i zgłosić je do zakładu ubezpieczeń.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najprawdopodobniej po obrażeniach jest to przestępstwo czyli nie ma przedawnienia. Musisz ustalić ubezpieczyciela, sprecyzować roszczenia i wystąpić do ubezpieczyciela. Każdą kwestie przyczynienia trzeba zanalizować indywidualnie, jeżeli jest taki zapis, że brak pasów uratował Pani życie to bym nie zastosował przyczynienia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczynienie będzie, żeby wypłacić mniej. Czas nie szkodzi bo tak jak Panowie pisali, jest to kwalifikowane jako przestępstwo. Sprawę najlepiej złożyć przez firmę, która się tym zajmuje. Będzie trzeba zgromadzić całą dokumentacje medyczną oraz dokumenty dot wypadki z sądu/prokuratury/policji. Na nich wskazany jest sprawca wypadku oraz polisa OC, z której będzie wypłata odszkodowania.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 10 miesięcy temu...

 

RadekSzatkowski_DRB wrote:

Pan Błażej pisze, że nie będzie przedawnienia, tu jest pomyłka, zakwalifikowanie jako przestępstwo wydłuża czas przedawnienia do 20 lat od momentu wypadku dla zdarzeń po 10.08.1997r.i DRB.

Jaka w tym pomyłka ? Proponuję zapoznać się z art 442 (1) par. 2 K.C. Ehh Radek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Warto skorzystać z pomocy specjalistów. Oni mogą załatwić szereg formalności i dokonać ustaleń. Raczej na pewno można ubiegać się o wyższe odszkodowanie. Proszę o kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Bardzo możliwe, że ubezpieczyciel sprawcy uczestniczył w postępowaniu karnym, bo firmy ubezpieczeniowe często korzystają z tego uprawnienia. Jednak również radziłabym skorzystanie z pomocy kancelarii, która specjalizuje się w takich sprawach, zwłaszcza że ubezpieczyciela zawsze reprezentuje fachowy pełnomocnik. Taka sprawa z pozoru może być oczywista, ale w trakcie wychodzą różne komplikacje.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Blazej.Andruszkiewicz wrote:

RadekSzatkowski_DRB wrote:

Pan Błażej pisze, że nie będzie przedawnienia, tu jest pomyłka, zakwalifikowanie jako przestępstwo wydłuża czas przedawnienia do 20 lat od momentu wypadku dla zdarzeń po 10.08.1997r.i DRB.

Jaka w tym pomyłka ? Proponuję zapoznać się z art 442 (1) par. 2 K.C. Ehh Radek..

Radka z DRB wywaliło z forum? Pewnie mocodawcy uznali, że jego wypowiedzi trochę burzą opinie o DRB :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Wojciech Piłat, adwokat z Olsztyna najpierw doradził mi, co mam robić po wypadku komunikacyjnym (poważnym), a następnie poprowadził sprawę o wysokie odszkodowanie. Dostałem właściwe zadośćuczynienie, a kancelaria pomogła mi w wielu aspektach całkowicie bezpłatnie. Uważam, że rzadko można trafić na tak uczciwych i zaangażowanych ludzi, dlatego rekomendacja pozytywna. Wierzę, że wykorzystasz kontakt.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...