Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Polisa NNW złamanie V kości śródstopia ile się należy odszkodowania ?


Maja79
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu wysiadałam z samochodu i tak nieszczęśliwie się stało że podwinęła mi się noga i upadłam ponieważ bolałą mnie bardzo pojechałąm do szpitala i okazało się że mma złamaną V kość śródstopia założono mi gips na 4 tygodnie. Dodam że auto mam ubezpieczone w Liberty Direct i tam tez mam wykupione NNW wczoraj do nich zadzwoniłam i uzyskałam informacje że tak odszkodowanie mi się należy i że za złamanie tej kości jest to wysokość tylko 400zł !!!! Według mnie to jest strasznie mało jak na gips 4tygodnie i złamanie tej kości może ja się nie znam bo nigdy od 18lat jak jeżdżę autem nie miałąm takiej sytuacji, ale może ktoś miał i umie mi doradzić czy odszkodowanie 400zł za złamanie V kości śródstopia i gips na 4 tygodnie to mało czy to jest normalna kwota. Czy powinnam się starać o więcej bo o ni sami zaniżają ? Bardzo proszę o pomoc i z góry bardzo dziękuję .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wysokość odszkodowania z NNW jest uzależniona od wysokości tego ubezpieczenia tzn. od sumy gwarancyjnej która najczęściej przy NNW pojazdów jest bardzo niska. stąd się bierze ta kwota. w ogólnych warunkach ubezpieczenia OWU powinno to być wyjaśnione. proszę dowiedzieć się na infolinii TU jaką kwotę ma Pani za jeden procent uszczerbku.

dla porównania podam że suma gwarancyjna przy NNW pojazdu może wynosić 25000 zł. a przy OC za szkody osobowe jest 5000000 Euro

 

 

Pozdrawiam:

Andrzej Ambrożewicz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panie Ambroży w polisie NNW nie ma sumy gwarancyjnej ale suma ubezpieczenia jeśli chcemy być precyzyjni :)

 

Kwota świadczenia z ubezpieczenia NNW to iloczyn sumy ubezpieczenia i wysokości trwałego uszczerbku na zdrowiu. Czasami są modyfikacje liczenia np. za 1 % uszczerbku - 4 % sumy ubezpieczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...