Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja na rowerze z udziałem samochodu


przemek2015
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni Państwo proszę o wsparcie w kwestii dotyczącej ostatniego wydarzenia jakie przytrafiło się mojej osobie w drodze do domu. Wracając rowerem jak codzień z pracy zostało na mnie wymuszone pierwszeństwo na drodze rowerowej. Całe wydarzenie trwało sekundę. Przeleciałem przez kierownicę i gdyby nie kask, zapewne ucierpiałbym bardziej. Wezwano policję. Nie wzywano pogotowia. Kierowca prowadzący pojazd po przyjeździe policji został ukarany mandatem oraz pkt karnymi. Zostałem poinformowany o możliwości otrzymania odszkodowania na rzecz uszkodzonego roweru. Na początku zlekceważyłem całe wydarzenie oraz moje zdrowie. W ten sam dzień byłem zmuszony pojechać do szpitala z okropnym bólem głowy. Po 8 h badań spędziłem noc na kozetce w szpitalu z braku miejsc. Wyniki badań nie wskazały na poważniejsze problemy ze zdrowiem, lecz zalecili obserwacje oraz zminimalizowanie ruchu fizycznego do minimu (wcześniej czynnie uprawiałem sport, teraz nie mogę przez zalecenia lekarza). Z braku miejsca w szpitalu zostałem zwolniony do domu z zaleceniami odpoczynku oraz obserwacją stanu zdrowia. W domu odczułem dodatkowo bóle kolana oraz uda, ale zapewne jest, to tylko stłuczenie. Od jakiegoś czasu mam problemy z spokojnym snem. Nie mam też zamiaru wsiadać na rower, choć wcześniej jeździłem w dzień w dzień do pracy.

Czy mogę domagać się odszkodowania za spędzony czas w szpitalu, w tym transport do niego oraz odpoczynek w domu po powrocie. Pracuję na umowę zlecenie i nie przysługuje mi L4, a w domu byłem 3 dni w ramach zaleceń lekarza. Nie zgłosiłem nadal do ubezpieczyciela napraw związanych z rowerem. Nie są, to duże uszkodzenia. Prócz tego uszkodzona została moja garderoba (rękawice rowerowe, plecak, bluza sportowa oraz okulary przecisłoneczne). Proszę o informacje czy w takiej sytuacji mogę otrzymać zwrot poniesionych kosztów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz dochodzić zadośćuczynienia, zwrotu kosztów leczenia, zwrotu utraconego dochodu oraz opieki osób trzecich.

Zbieraj całą dokumentacje medyczną a także rachunki.

 

Należy Ci się również:

-zwrot za rower a także ubranie, okulary

 

Kto był ubezpieczycielem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...