Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wypadek w pracy w niemczech


monika__29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Pracuje w niemczech przy roznoszeniu listow jezdze dokladnie rowerem na akumulator. Doznalam wypadku na tym rowerze (nikt inny nie zostal poszkodowany) w godzinach pracy, zlamalam nadgarstek co spowodowalo operacje (wstawienie materialu plytki metalowej). Chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z tego tytułu. Dziekuje bardzo za pomoc.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wypadku doszło w ten sposób że przy skręcaniu zahamowałam i ze była droga śliska rower się przewrócil przy czym i mnie i upadlam na lewą reke wiec niewiem czy byla to moja wina bo umyslnie tego nie zrobilam. Niemam mam pojecia czy firma w ktorej pracuje ubezpiecza od takich wypadkow ale chyba tak. Pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

monika__29 wrote:
Witam. Pracuje w niemczech przy roznoszeniu listow jezdze dokladnie rowerem na akumulator. Doznalam wypadku na tym rowerze (nikt inny nie zostal poszkodowany) w godzinach pracy, zlamalam nadgarstek co spowodowalo operacje (wstawienie materialu plytki metalowej). Chcialabym sie dowiedziec czy nalezy mi sie jakies odszkodowanie z tego tytułu. Dziekuje bardzo za pomoc.
1. ustalić czy jest Pani ubezpieczona w AOK
2. ustalić z pracodawcą czy zgłosił wypadek Berufsgenossenschaft
3. zwrócić się do Berufsgenossenschaft o świadczenia:


koszty związane z leczeniem
tzw. odszkodowawcze, które wynosi 80 proc. ostatniego zarobku brutto, najwyżej jednak w wysokości wynagrodzenia netto, jeśli nie zostaje wypłacony zarobek, najdłużej jednak na 78 tygodni;
pomoc zawodowa, tzn. rehabilitacja, przeszkolenia itp.;
renta dla poszkodowanego, jeśli jest stwierdzenie utraty zdolności do pracy w wysokości przynajmniej 20 proc.; w związku z tym trzeba wziąć również pod uwagę możliwość kapitalizacji renty, kiedy niezdolność do pracy poszkodowanego wynosi więcej niż 40 proc.; wówczas istnieje możliwość kapitalizacji połowy renty na dziesięć lat;
świadczenia pielęgnacyjne;
w przypadku śmierci należy się jednorazowe świadczenie, tak renta dla małżonka/małżonki jak i renta dla dzieci;
odszkodowanie jako zadośćuczynienie za doznany ból jest według niemieckiego prawa socjalnego przewidziane tylko przy umyślnym spowodowaniu wypadku w pracy; dotyczy to również odszkodowań w wypadkach drogowych, które stanowią wypadki przy pracy w Niemczech.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...