Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Odszkodowanie, Wypadek poza szkołą


Dawid97
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

We wrześniu 2014r. podczas meczu Amatorskiej druzyny sportowej doznałem urazu zerwania więzadeł krzyżowych oraz uszkodzenia łąkotki. Co skonczyło się operacją, artroskopii kolana-rekonstrukcją więzadeł i "naprawą" łąkotki w październiku 2015.

Dodam, że byłem członkiem drużyny i były to oficjalne rozgrywki ligowe,drużyna juniorska.

Czy należy mi się jakiekolwiek odszkodowanie? Posiadałem wówczas ubezpieczenie szkolne. Lecz nie wiem czy mi przysługuje.

W klubie pytałem i odpowiedzieli że nie byliśmy ubezpieczani także nic mi nie przysługuje, czy to prawda?

Z góry bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

 

Jak posiadałeś ubezpieczenie NNW szkolne, to należy się Tobie odszkodowanie z tego ubezpieczenia. Z tego co kojarzę, to u większości ubezpieczycieli nie ma wyłączeń odnośnie tej dyscypliny sportu (uprawianej amatorsko).

 

Zdarzenie musi zostać zakwalifikowane jako nieszczęśliwy wypadek, a więc zgodnie z definicjami z OWU musi powstać w następstwie przyczyny zewnętrznej (nie może to być stan chorobowy). Najlepiej jak w zgłoszeniu podasz, że do urazu doszło np. po zderzeniu z innym uczestnikiem rozgrywek, etc. Jeżeli podasz, że nagle kolano zaczęło boleć, to na 99% ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem, to nie ma takiego obowiązku, ale bardzo wiele klubów wykupuje dodatkowe ubezpieczenia. Myślę jednak, że wiedziałby Pan o tym, bo płaciłby Pan składkę za ubezpieczenie. Amatorskie kluby raczej nie płacą składek za swoich zawodników/ubezpieczonych.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...