Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Zaniżony koszt naprawy


9daria0
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry

 

Na początek opiszę sytuację, która mnie spotkała.

 

Wysiadająca z taksówki kobieta otwarła tylne lewe drzwi, które uderzyły w mój samochód, którym się poruszałam.

Zgłosiłam szkodę w ubezpieczalni właściciela taksówki. Po ponad roku od zdarzenia i czterech rozsprawach sądowych, sąd wydał wyrok, w którym skazał pasażerkę taksówki.

Kobieta nie posiada prawa jazdy.

Z ubezpieczalni, w której zgłosiłam szkodę wycenili szkody na 2180 zł (zamienniki). Szkody w moim samochodzie - Reault Clio II 2002 r - reflektor, błotnik i maska do wymiany oraz zderzak do malowania. Wydaje mi się, że jest to kwota dość zaniżona.

Oczywiście Hestia nie podjęła się wypłacenia odszkodowania, dlatego muszę teraz wezwać do zapłaty osobę skazaną.

 

Co mogę zrobić, aby kosztorys przestawiał faktyczne ceny naprawy mojego samochodu, a częsci były oryginalne. Jestem ubezpieczona w PZU, nie mam AC. Czy za rzeczoznawcę w PZU muszę zapłacić? Cz mogę żądać zwrotu gotówki od osoby oskarżonej?

Jakie inne kroki mogę podjąć aby załatwić sprawę szybko i nie być poszkodowaną?

Dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Daria , a słuchaj , jeżeli masz problem z wyciągniecięm odszkodowania to moze skontaktuj sie z Votum , ja wiem ,ze oni potrafią wynegocjować bardzo dobre warunki odszkdowania tzn wysoką kwotę , może spróbuj u nich . I myśle ,ze jak najbardziej mozesz zażądać odszkodowania od osoby oskarżonej.Pozdrawiam , i życzę powodzenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...