Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja drogowa, odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Około 2 miesiące temu podczas jazdy samochodem (skręcania) zostałem uderzony w tył samochodu. (poszła lampa,pękł zderzak, klapa się wgięła). Sprawca uciekł, ale został uchwycony na kamerach i dostał mandat.

Samochód nie należał do mnie, pożyczył mi go kolega. Ucieszył się że dostanie odszkodowanie za samochód bo było to stare auto (warte może 2000 zł). Dostarczyłem mu numer polisy sprawcy i całą formalnością on się zajął, rzeczoznawca itd. Oczywiście zeznał że ja byłem kierowcą, musiałem okazać dowód osobisty itd.

I teraz pytanie. Czy Mi jako kierowcy nie przysługuje jakieś odszkodowanie,mimo że samochód nie był moją własnością? Co prawda nic mi sie nie stało ale jednak to ja byłem kierowcą podczas kolizji.

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odszkodowanie przysługuje Panu, jeżeli w następstwie zdarzenia poniósł Pan szkodę, np. utracił część zarobków, musiał zakupić lekarstwa, etc.

 

Zadośćuczynienie przysługuje natomiast za krzywdę, jakiej doznał Pan w następstwie opisywanego zdarzenia. Mój przedmówca, będący agentem DRB, powinien to wiedzieć. Reasumując za sam udział w kolizji raczej nie otrzyma Pan zadośćuczynienia. Jeżeli jednak w jego następstwie powstała jakakolwiek krzywda (nawet niewielka), to wtedy owszem. Z tym, że są to niewielkie kwoty.

 

p.s. czy po zdarzeniu był Pan w szpitalu, przychodni, etc.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Z ubezpieczeniami bywa naprawdę różnie, nieraz trzeba długo czekać żeby dostać jakiekolwiek odszkodowanie. Nieraz jest to szybciej, znałem przypadek że osoba dostała odszkodowanie za potrącenie na pasach, a uszczerbkiem był tylko zwichnięty palec.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...