Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Poszkodowany w wypadku na wypożyczonym rowerze.


Rekomendowane odpowiedzi

Poszkodowany w wypadku na rowerze, rower wypożyczony z klubu sportowego o dużej wartości materialnej. Jak zgłosić szkodę i roszczenia o uszczerbek na zdrowiu z polisy OC sprawcy? Czy trzeba oddzielić obie sprawy i oddać rozpatrywanie roszczeń klubowi który użyczył roweru?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie byłeś właścicielem roweru to likwidacją szkody na rowerze musi zajmować się klub. Miałem kiedyś sprawę gdzie rower był wart 50.000 zł a PZU wyliczyło szkodę jak za zwykły rower, ubezpieczyciele nie znają się na wycenie rowerów nie mówiąc o rowerach wartych tyle ile średniej klasy samochód. Zgłosił się do mnie klient i sami powołaliśmy niezależnego rzeczoznawce na co PZU też powołało niezależnego eksperta aby wycenił szkodę. Takich ekspertów jest w polsce bardzo nie dużo. Po wyliczeniach eksperta naszego i PZU było do wypłaty ponad 25.000 zł. Trochę się ociągali ale za to zapłacili jeszcze odsetki :)

 

Natomiast co do szkody osobowej to należy się Tobie zadośćuczynienie, zwrot kosztów leczenia, opieki, zwrot utraconego dochodu - natomiast trzeba to zanalizować dokładniej.

 

Możesz dochodzić sam roszczeń bądź przez profesjonalne podmioty. Uważaj tylko na agentów którzy obiecują Tobie złote góry a tak naprawdę nie rozróżniają zadośćuczynienia od odszkodowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Tereso 25.000 zł jest to kwota do naprawy roweru, proszę czytać uważnie. Widać Pani tok rozumowania. Jak rower jest wart 50.000 zł to należy się wypłata w wysokości 50.000 zł bo uczestniczył w zdarzeniu..... Brawooo.... Pani Tereso może ja zaproszę Panią na jakieś kursy? Nawet gdyby szkoda była całkowita to klient nie dostanie kwoty 50.000 zł. Oczywiście jest możliwość, że koszty naprawy wyniosą 49.900 zł, ale nie w tym przypadku.

 

Ja rozumiem, że Pani proponuje prowizję w wysokości 50 % za tzw. darmową pomoc. Jeszcze raz czytać czytać proszę nie było pytania o dokumenty, dlatego trzeba odpowiadać konkretnie a nie na siłę wciskać swój numer telefonu i mylić podstawowe rzeczy.

 

Radzę unikać agentów albo potocznie zwanych naganiacza który ma na celu pozyskanie klienta bo ma z tego hmm z 200 zł a pracuję w zupełnie innej branży i później tą sprawą w ogóle się nie zajmują a czekają jedynie na te 200 zł.

 

Autorowi postu proponuję poczytać wcześniejsze posty Pani Teresy, gdzie większość osób które zajmują się stale odszkodowaniami wytyka tej Pani błędy i nie wiedzę.

 

 

Proponuję również dla specjalistów w tym temacie Pana Andrzeja i Pana Michała aby tak jak ja wytykał dla tej Pani każdy błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Sz wrote:
Dziękuję. Czyli w momencie zgłaszania szkody do ubezpieczyciela powinienem zaznaczyć ze szkodą za rower zajmuje się klub?
Technicznie należałoby zgłosić dwie szkody
1. Twoja szkoda osobowa + ew. roszczenia majątkowe
2. szkoda klubu jako właściciela roweru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błażej_Andruszkiewicz wrote:
Proponuję również dla specjalistów w tym temacie Pana Andrzeja i Pana Michała aby tak jak ja wytykał dla tej Pani każdy błąd.
Wytykamy, wytykamy :) Miałem dużo "wytknięć" z poprzedniego, dziwnie usuniętego konta.
Piotr Sz wrote:
Jak zgłosić szkodę i roszczenia o uszczerbek na zdrowiu z polisy OC sprawcy?
Jeżeli w umowie użyczenia nie było żadnych postanowień dotyczących Twojej odpowiedzialności za użyczony sprzęt, to zrób jak mówi Błażej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...