Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

odszkodowanie- zadośćuczynienie


davids87r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Dnia 24.04.2015 uległem wypadkowi komunikacyjnemu, kierujący samochodem osobowym zajechał mi drogę ja jechałem motocyklem w wyniku czego doznałem złamania prawej ręki i ogólnego potłuczenia ciała. Pogotowie zabrało mnie do szpitala. W szpitalu stwierdzono złamanie z przemieszczeniem trzonu kości promieniowej prawej, została przeprowadzona operacja, wstawili mi płytkę oraz 7 wkrętów. W szpitalu byłem 4 dni. Po wypadku pojawiły się silne bóle w okolicy kręgosłupa szyjnego oraz klatki piersiowej. Leczenie trwało 192 dni, w czasie leczenia byłem na rehabilitacji 20 razy. Jestem żołnierzem zawodowym, podczas zwolnienia (192 dni) miałem komisje lekarską, orzekli oni brak zdolności do wojsko powietrzno-desantowych. Aktualnie szukam etatu w innej jednostce z racji tego że nie mogę wykonywać skoków spadochronowych. Po operacji została mi blizna na prawym przedramieniu 12cm, w przyszłości (ok. 2lata) czeka mnie jeszcze operacja usunięcia płytki z ręki. Będę teraz składał papiery o odszkodowanie z OC sprawcy.

Odszkodowanie za utracone zarobki(192 dni zwolnienia), koszty leczenia oraz dojazd na rehabilitację- 5.000zł

Zadośćuczynienie myślę 15.000zł co Państwo myślą o tej kwocie, czy jest realna? Czy przysługują mi jeszcze jakieś inne świadczenia od ubezpieczyciela sprawcy?

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szacowana kwota zadośćuczynienia na pierwszy rzut oka powinna być wyższa + kwestie odszkodowawcze (opieka, przejazdy, leczenie, utracony dochód).

Renta przysługuje o ile po zmianie jednostki będzie zmiana uposażenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również uważam, że zadośćuczynienie znacznie wyższe. Koszty leczenia, opieka i przejazdy powinny być właściwie opisane. W przeciwnych przypadku ubezpieczyciel policzy po swojemu, tj. za mało.

 

p.s. uważaj również na odszkodowanie w motocyklu i mieniu motocyklowym. Sam jestem motocyklistą i mam bardzo dużo spraw kolegów i koleżanek motocyklistów. Ubezpieczyciele nie mają zielonego pojęcia o ustalaniu odszkodowania w tych pojazdach, o mieniu juz nie wspominając.

 

Powodzenia i LWG!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za rady. Pytanie jak udokumentować opiekę i czy muszę mieć faktury i rachunki za dojazd na rehabilitacje oraz do lekarzy? Jeżeli chodzi o motocykl to sprawa już jest dawno załatwiona( pozytywnie dla mnie) została tylko kwestia szkody osobowej...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tereso R naucz się proszę nie odszkodowanie za żaden uszczerbek na zdrowiu... Widać, że brak pojęcia. Jak już coś to zadośćuczynienie, natomiast zadośćuczynienie nie jest za uszczerbek na zdrowiu a za krzywdę... No ale Teresa R nadal radziii...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszczerbek na zdrowiu psychicznym jest uszczerbkiem na zdrowiu. W przypadku ubezpieczenia np. NNW klient otrzyma pieniądze za każdy % TU. Pani Tereso R proszę poczytać sobie za co jest wypłacane zadośćuczynienie i co to jest. Nie jest wypłacane za żaden uszczerbek psychiczny na zdrowiu a za krzywdę która ma wiele elementów składowych. Dodatkowo nie jest to też żadne odszkodowanie tak jak mówisz, Proszę Pani. Proszę nie wprowadzaj w błąd ludzi bo to im tylko szkodzi a nie pomaga.

 

Pani Tereso Rogalska z Olsztyna tak? Niech Pani się nie wstydzi i ujawni z jakiej jest Pani firmy nie ma się czego wstydzić... chyba?

 

tak samo jak zwróciła się do mnie klienta w której zginął mąż w wypadku samochodowym sprawa z 2010 r. Pozostawił też córkę. Miała pełnomocnika, ku mojemu zdziwieniu pełnomocnik wniósł tylko o zadośćuczynienie na podstawie art. 445 kc.(?) Pominął całkowicie art. 446 kc a także roszczenia tytułem odszkodowania za znaczne się pogorszenie sytuacji życiowej, zwrot kosztów pogrzebu. Rentę dla dziecka nazwał fakultatywną.... Chyba obligatoryjną... Nazwę samochodu Toyota napisał "Tojota" widać teraz dużo osób się łapie odszkodowań. Słyszało coś o tym ale nie ma zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pani Tereso nie ukrywam swojego imienia i nazwiska. Gra słów jest bardzo ważna. Tak samo jak w sądzie, jeżeli ktoś mówi, że nie ma tego znaczenia to.. Jak można pomóc gdy się źle udziela tej pomocy? Ja nikogo nie oczerniam, jestem daleki od tego. Wypowiedziałem się merytorycznie do Pani wypowiedzi i nie ma co ukrywać nie zgadzam się z nimi, nie ze względu na Pani osobę a jedynie na merytoryczność. Przy naszym zawodzie musimy być bardzo dokładni i skrupulatni. Do jakiej dokumentacji TU odsyłam ? Nawet jak mówię, że wymagana jest analiza dokumentacji to właśnie jest ta indywidualizacja sprawy. Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, nikt tego nie neguję. Natomiast są pewne podstawy:

-co to jest odszkodowanie

-co to zadośćuczynienie

-za co jest wypłacane zadośćuczynienie

-co to jest zasada ryzyka/winy

 

Te podstawy są dla wszystkich. Natomiast później możemy mówić o indywidualnym charakterze sprawy. Nadal Pani ucieka i nie chce podać z jakiej jest Pani firmy. W CEIDG nic na panią nie widnieje. Domyślam się, że jest Pani pośrednikiem która ma na celu pozyskać klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TeresaR wrote:
Może jest Pan zły, ze nie pobieram za to pieniędzy jak Pan.
No jeszcze jakby Pani chciała pobierać wynagrodzenie za te wpisy to byłyby skandal. Proponuję raczej wykupić OC, bo przy takiej jakości porad w niedługim czasie, może być Pani adresatem wielu roszczeń :)

Co do Pani zarzutów, że ktoś Panią atakuje itp. to proszę zwrócić uwagę, że ten problem dotyczy tylko Pani i nie dlatego, że Pani jest konkurencją, ale dlatego że swoimi wpisami wprowadza Pani w błąd ot i całe meritum sprawy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskazana kwota zadośćuczyninia jest zdecydowanie za niska. Jeżeli chodzi o pytanie dotyczące opieki, to dobrze tez jest podeprzec się oświadczeniem osoby, która ja faktycznie sprawowała. Warto wskazac na czym ta opieka polegała.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...