Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zderzenie motorower> samochod


jacobs161
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. W październiku doznałem wypadku komunikacyjnego. Jadąc motorowerem prawidlowo droga z pierwszeństwem samochód wymusił pierwszeństwo i uderzyłem motorower em w samochód. W wyniku czego doznałem lekkich obrażeń glowy i złamania nasady kości pszczelowej. Jedynym wyjściem była operacja. W szpitalu spędziłem17 dni. Operacja ssię udała. Jestem po miesięcznej rehabilitacji w szpitalu. Jakiej wysokości odszkodowania mogę się spodziewać ? Choć żadne pieniądze nie zwrócą mi bólu cierpienia i blach w nodze które najprawdopodobniej będę usuwal za rok czyli następna operacja.pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno jest określić kwotę bez analizy dokumentacji.

 

Nie mniej jednak należy się Tobie prócz zadośćuczynienia, zwrot kosztów leczenia, zwrot tytułem opieki osób trzecich a także zwrot utraconego dochodu (o ile poniosłeś)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

TeresaR wrote:

Zadośćuczynienie należy się poszkodowanemu, który poniósł straty moralne , finansowe czyli wszystko to co 0

Pani Tereso jaki przepis reguluje przyznanie zadośćuczynienia za straty finansowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jacobs161 wrote:
Witam. W październiku doznałem wypadku komunikacyjnego. Jadąc motorowerem prawidlowo droga z pierwszeństwem samochód wymusił pierwszeństwo i uderzyłem motorower em w samochód. W wyniku czego doznałem lekkich obrażeń glowy i złamania nasady kości pszczelowej. Jedynym wyjściem była operacja. W szpitalu spędziłem17 dni. Operacja ssię udała. Jestem po miesięcznej rehabilitacji w szpitalu. Jakiej wysokości odszkodowania mogę się spodziewać ? Choć żadne pieniądze nie zwrócą mi bólu cierpienia i blach w nodze które najprawdopodobniej będę usuwal za rok czyli następna operacja.pozdrawiam
Z polisy OC sprawcy może przysługiwać Panu::
1. zadośćuczynienie za ból krzywdę i cierpienie - kwota może być ustalona po zapoznaniu się z dokumentacja medyczną, Pana sytuacją zawodową i życiową, znanym wynikiem leczenia
2. odszkodowanie:
- z tytułu zniszczonych rzeczy
- za skuter
- z tytułu opieki osób drugich
- z tytułu kosztów poniesionych na rehabilitację, przejazdy, leczenie
- z tytułu utraconego dochodu

Dodatkowo jeśli posiada Pan polisy NNW (szkolne, pracownicze, skutera) z nich może wystąpić Pan o odszkodowanie.

Przy takich obrażeniach z OC na wystąpienie ma Pan lat 20, a z innych ubezpieczeń dobrowolnych 3 lata od zdarzenia. Więc sugestie, że musi Pan działać szybko i już nie są prawdziwe.

Proszę wykonać zdjęcia blizn, zbierać faktury i na tym etapie pilnować procesu leczenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojazd jest oddzielną kwestią - niezależną od zadośćuczynienia.

 

Musisz zgłosić szkodę na pojazd i szkodę na osobie (zadośćuczynienie). Kwestią jest czy ubezpieczyciel będzie czekał na zakończenie sprawy sądowej. Jeżeli sprawa jest oczywista, czyli sprawca zajechał Ci drogę to nie ma na co czekać. Dodatkowo jeżeli sprawca przyznał się do winny to wtedy już ubezpieczyciel nie ma podstaw na oczekiwanie. Sąd jedynie w zasadzie ma określić wymiar kary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co ukrywać, że sprawy o zadośćuczynienie są bardziej skomplikowane niż samochodowe. Możesz zgłosić szkodę do ubezpieczyciela za pojazd najlepiej telefonicznie. Podajesz tam okoliczności wypadku, swoje dane, dane sprawcy (jak posiadasz), numer polisy (łatwo sprawdzić na stronie UFG jak masz numer rejestracyjny), charakter uszkodzeń. Ubezpieczyciel przyjedzie oglądnie motorower wyceni szkodę. Ubezpieczyciel ma 30 dni na podjęcie decyzji z możliwością przedłużenia do 90.

 

Jacobs 161 i ostrzegam Ciebie przed Teresą R. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pojazd zgłaszałbym samodzielnie, po co płacić prawnikowi za wysłanie zgłoszenia :) Zgłosić telefonicznie i następnie uzupełnić dokumenty.

 

PS Twój pełnomocnik powinien CI to wytłumaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Pamiętam jak było to dziś, gdy przejmowałem sprawę po DRB. Nic DRB nie wywalczyło dla klienta (wypadek ze skutkiem śmiertelnym), ubezpieczyciel powołał się na wyłączną winę. I dobrze, że Poszkodowani zwrócili się do mnie bo otrzymali 80 tyś zł przy bardzo wysokim przyczynieniu. Gdy przekazywałem im pieniądze to aż mieli łzy w oczach.

 

Ciekawi mnie kto wam taki certyfikat przyznał ? PIDIPO we władzach którego zasiadają ludzie DRB ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

RadekSzatkowski_DRB wrote:

... dlatego też dostaliśmy w 2015 roku certyfikat za największe odszkodowania wywalczone w Polsce.

To takie certyfikaty wydają, bo nie kojarzę żeby jakaś firma kontaktowała się z nami i sprawdzała najwyższe uzyskane przez nas odszkodowanie :) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...