Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uszkodzenia w mieszkaniu na skutek pożaru samochodu sąsiada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w trakcie parkowania zapalił się samochód sąsiada i wywołany pożar spowodował uszkodzenia mojego mieszkania. Mieszkanie mam ubezpieczone w jednym TU a sąsiad ma OC na samochód w innym. Zgłosiłem to u mojego ubezpieczyciela i u tego, u którego sąsiad ma OC na samochód. Dopiero teraz czytam że przy ubezpieczeniach majątkowych - wypłata nie może przekroczyć wysokości kosztu odtworzenia czy jakoś tak. Ale ja nie wiem po pierwsze u którego ubezpieczyciela (mojego czy jego) dostanę szybciej środki na naprawę mieszkania i w jakiej wysokości.. Czy mogę na razie dochodzić tych roszczeń równolegle i czy później ewentualnie będę musiał zwracać środki które otrzymam w którymś z TU? Czy będę mógł sobie wtedy wybrać że np. zwracam środki otrzymane z jego OC bo od swojego ubezpieczyciela dostałem więcej na naprawę mieszkania lub odwrotnie? Jak to w praktyce wygląda.. Proszę o pomoc za którą z góry dziękuję. A może będę mógł w jakiś sposób zatrzymać oba odszkodowania ???
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgłosić szkodę możesz z obu ubezpieczeń, ale pamiętam że każdego ubezpieczyciela musisz poinformować o fakcie zgłoszenia roszczeń u innego ubezpieczyciela. Oczywiście nie możesz otrzymać odszkodowania z własnego ubezpieczenia oraz z ubezpieczenia OC samochodu - sprawcy.

 

Ze swojego ubezpieczenia otrzymasz odszkodowanie wyliczone w oparciu o warunki ubezpieczenia. Ja bym zgłaszał od razu z OC sprawcy. Tutaj szkodą będą wszelkie koszty, jakie poniosłeś na naprawę mieszkania (np. koszty noclegu poza domem na czas remontu, etc.).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...