Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

samochód zastępczy-odszkodowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Miałem kolizje nie z mojej winy.Jechałem autolawetą .Czy mogę starac się o zwrot kosztów wynajmu drugiej autolawety?Prowadze działalność i jest to jedyne źródło utrzymania, a w tym momencie nie mogę pełnić usług transportowych?Czy mam od razu napisac pismo do zakładu ubezpieczeń sprawcy kolizji czy przy wypłacie odszkodowania dostarczyć rachunek za wynajem samochodu zastępczego?Chyba ,że to nie możliwe...Jak mogę dostać pieniadze w inny sposób jako rekompensate za brak moźliwości wykonywania usług transportowych?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wm1989 zadzwoń do Casusbelli1 i WojciechChamera.

Casusbelli1 zadzwoń do wm1989 i WojciechChamera

WojciechChamera zadzwoń do w/w.

Zgadajcie się i umówcie na jakieś spotkanie, na którym wymienicie się poglądami i doświadczeniami :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Samochód zastępczy z OC sprawcy przysługuje zawsze, trzeba tylko zgłosić taką potrzebę ubezpieczycielowi przy zgłaszaniu szkody. Jeśli nie jest to samochód osobowy tylko autolaweta/samochód transportowy itd. to najczęściej wypożycza się taki samochód i następnie przedstawia rachunek, na podstawie którego zwracane są koszty. Tak naprawdę takie auto się należy i ubezpieczyciel nie ma nic do gadania, ale musicie ustalić, w jaki sposób go otrzymasz i kto się czym zajmie. Mi na przykłąd pomogła ta firma z Gliwic szkodypowypadkowe.pl/samochody-zastepcze tylko tutaj chodziło o osobówkę więc pewnie było łatwiej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WojciechChamera wrote:
Panie Michale Pietrykowski ja nie do końca rozumiem co Pan w ogóle tu robi,czytając pana wpisy dochodzę do wniosku że albo nie ma pan co robić w domu i upierdliwie komentuje Pan posty ludzi którzy poszukują tu pomocy lub ja oferują.Albo po prostu próbuje pan zwrócić na siebie uwagę bo inny sposób panu kiepsko wychodzi.....
Po prostu wkurzają mnie ludzie, którzy wchodzą na forum jedynie po to by zareklamować swoje usługi. Takich ludzi nazywam wprost "naganiacze". Nie dość, że nie mają wiedzy prawniczej (a taka jest wymagana by udzielić porady), to jeszcze nachalnie zamieszczają posty w nieaktualnych już wątkach (nawet sprzed 6 lat).

Gdyby zapoznał się Pan z regulaminem forum, to dowiedziałby się Pan, że nie można reklamować swoich usług na tym forum. Na całe szczęście dla Pana, moderator tego forum już dawno nas opuścił :(

Dobrze również,że zapoznał się Pan z moimi postami, bo dzielą się one na 2 grupy:
- merytoryczne odpowiedzi na posty ludzi naprawdę potrzebujących pomocy;
- uszczypliwe uwagi stanowiące odpowiedzi na posty ludzi, których zaliczam do Pana grupy (tzw. forumowych naganiaczy, zaśmiecających jedynie forum).

Prześledziłem Pana posty. W żadnym poście nie odpowiedział Pan na zadane pytanie. W każdym za to, zaprosił Pan do skorzystania ze swoich usług. Typowy forumowy naganiacz!

p.s. wiedza czasami lub często nie idzie w parze z kulturą :) Ciekawe jak jest u Pana?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie trzeba przedstawiać rachunek za wypożyczenie samochodu zastępczego. Niektóre kancelarie odszkodowawcze mają podpisaną umowę z wypożyczalniami, gdzie wszystkimi formalnościami zajmuje się kancelaria, a klient dostaje samochód i nie musi się niczym martwić
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...