Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Postępowanie karne a kwestia dochodzenia odszkodowania z OC sprawcy.


poszkodowany24
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w następującej sytuacji. Na początku stycznia doznałem szkody w wypadku komunikacyjnym - zostałem potrącony na przejściu dla pieszych. Kierowca (sprawca po prostu odjechał z miejsca zdarzenia). Dwa tygodnie była cisza, w końcu sprawą zajęła się lokalna gazeta. Po publikacji w gazecie informacji o tym, że zarówno ja jak i policja szuka sprawcy - ten zgłosił się nagle sam na policję. Potwierdził moją wersję, przyznał się. Sprawa jest na etapie postępowania przygotowawczego (będzie sprawa karna w sądzie). Do tej pory nie udostępniono mi danych sprawcy, jednak złożyłem wniosek o wgląd do akt i idę je jutro przejrzeć. Proszę powiedzieć, czy jeśli będę miał dane sprawcy jutro to szkodę zgłosić natychmiast ubezpieczycielowi i starać się o odszkodowanie czy poczekać do wyroku sądu? Dodam, że kasę z polisy grupowej w pracy już otrzymałem - nie miało znaczenia to, że sprawa na prokuraturze jest w toku. Był ktoś może w podobnej sytuacji? Sprawa się ciągnie, a ja już prawdę mówiąc wolałbym o tym zapomnieć.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zgłoszenie szkody tak jak napisał Centrum Polska nie musi Pan czekać do zakończenia postępowania karnego. Niestety firma ubezpieczeniowa może utrudniać wypłatę i przeciągać ją w związku z trwającym postępowaniem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli doznałeś niewielkich obrażeń, to zgłaszaj szkodę do ubezpieczyciela (będą biec terminy). Jeżeli doznałeś bardziej poważniejszych obrażeń, to najpierw odpowiednio udokumentuj roszczenia. Jeżeli sprawca przyznał się, to ubezpieczyciel nie powinien zwlekać z wypłatą. Oczywiście, ubezpieczyciele nie bardzo kwapią się do przeprowadzania postępowań w terminach ustawowych...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...