Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Kolizja drogowa wyplata odszkodowania Poszkodowany Bez Prawa jazdy.


rafayekxx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie wszystkich forumowiczow. Zdazyla mi sie dzis nieciekawa historia, bedac na parkingu sklepu po zrobionych zakupach wsiadlem do samochodu i ruszylem w strone domu. Parking oznakowany Moja droga z pierwszenstwem po dojechaniu do pierwszej krzyzowki z prawej podporzadkowanej strony wyjezdza rozpedzony samochod i wbija sie we mnie. Sprawca wypadku bez dyskusji przyznaje sie do winy i piszemy oswiadczenie . Problem polega na tym ze nie posiadam prawa jazdy , mam wazne ubezpieczenie i przeglad, sprawca posiadal prawo jazdy nie zapytal mnie o nie ani sam nie mowilem nic ze takowego dokumentu nie posiadam . Mam jakies szanse na odszkodowanie z ubezpieczenia sprawcy ? Jak to wyglada aktualnie , na wielu forach slyszalem ze mam szanse ale wiadomo przepisy sie zmieniaja a nie znalazlem jakiegos swiezszego tematu z takim problemem. Prosze o pomoc osob posiadajacych wiedze w tym temacie bardzo mi na tym zalezy. I gdzie jesli cos mam sie zglaszac do ubezpieczyciela sprawcy jak dobrze rozumiem ? Z gory dziekuje za kazda pomocna odpowiedz pozdrawiam.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafayekxx nie słuchaj naganiaczy. Przedstawiłeś szczegółowy opis i nie jest konieczne "pozyskanie kilku dodatkowych informacji" :)

 

Z przedstawionego opisu wynika, iż winę za powstałe zdarzenie ponosi kierowca który wyjechał z drogi podporządkowanej. Nie ma żadnego znaczenia, że nie miałeś uprawnień do kierowania pojazdem.

 

Szkodę zgłaszasz do ubezpieczyciela sprawcy zdarzenia.

 

p.s. oczywiście, jak policja dowie się, że prowadziłeś pojazd bez uprawnień, to będziesz miał sprawę o wykroczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...