Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Wypadek komunikacyjny,pasażer,złamany kręgosłup odszkodowanie z OC


Lukasz852
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Wracałem z pracy jako pasażer,kierowca wpadł w poślizg i wpadliśmy do rowu doznałem złamania trzonu kręgu th9 oraz złamania łuku kręgu th8 po operacji nagle pojawiło się gro firm obiecujących wysokie odszkodowania na wysoki procent.

Moje pytania

1.Czy to prawda ze z oc samochodu sprawcy mogę dostać tak wysokie odszkodowanie

2.Czy jest sens brać taka firmę czy może lepiej zwykłego prawnika

3.Skąd ta ponad 20% prowizja od wywalczonych pieniędzy czy to nie są naciągacze

4.Może ktoś wie jaka kwota mniej więcej jest możliwa do uzyskania z OC,PZu,MW

Z góry dziękuje za poświęcony czas i udzielone informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

my także robimy takie sprawy w http://slaskodszkodowania.pl

prowizja z zakresu 10-30% brutto w zależności od sprawy oraz typu umowy (obsługi prawnej), analiza sprawy jak wszędzie - bez zobowiązań.

podobnie jak wcześniejsze wypowiedzi: polecam fachowców (czyli kancelarie odszkodowawcze z własnym działem prawnym wyspecjalizowanym w tego typu roszczeniach) a nie adwokata "od spadku przez rozwód do pisemka za 100zł". Tacy też są potrzebni ale niech robią to w czym są dobrzy i co lubią a nie na siłę odszkodowania bo klient przyszedł... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz852 wrote:
Witam
Wracałem z pracy jako pasażer,kierowca wpadł w poślizg i wpadliśmy do rowu doznałem złamania trzonu kręgu th9 oraz złamania łuku kręgu th8 po operacji nagle pojawiło się gro firm obiecujących wysokie odszkodowania na wysoki procent.
Moje pytania
1.Czy to prawda ze z oc samochodu sprawcy mogę dostać tak wysokie odszkodowanie
2.Czy jest sens brać taka firmę czy może lepiej zwykłego prawnika
3.Skąd ta ponad 20% prowizja od wywalczonych pieniędzy czy to nie są naciągacze
4.Może ktoś wie jaka kwota mniej więcej jest możliwa do uzyskania z OC,PZu,MW
Z góry dziękuje za poświęcony czas i udzielone informacje
1. odszkodowanie i zadośćuczynienie możesz dostać, a czy wysokie to można określić po zapoznaniu się z dokumentami lekarskimi, ustaleniu wpływu wypadku na Twoje życie itp.

2. jeśli wynajmiesz zwykłego prawnika, który nie zajmuje się odszkodowaniami to nie ma to sensu. Szukaj tych którzy się w czymś specjalizują

3. tak jak napisałem dla mnie przy sprawie gdzie odpowiedzialność jest ustalona, a proces dotyczy tylko wysokości roszczeń 20 % brutto to maks.

4. odpowiedź na to pytanie patrz odpowiedź pkt. 1 :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja dodam tylko, że przy złamaniach (kompresyjnych) kręgosłupa i bez ucisków na rdzeń (drętwienia kończyn, etc.) lepiej jest zgłaszać jak najszybciej roszczenia do ubezpieczyciela. Tego typu urazy (zakładam, że bez powikłań neurologicznych) często nie pozostawiają trwałego a jedynie długotrwały uszczerbek na zdrowiu. Oczywiście, jak po operacji pozostało ciało obce lub inne powikłania to uszczerbek pozostanie na dłużej...

 

p.s. również uważam, że "uczciwa" prowizja to max 20% brutto. Jeżeli do tego dochodzi naganiacz dużych firm to musisz dołożyć dla niego jego udział - często dodatkowe 10%. Szukaj mniejszych kancelarii odszkodowawczych - prowadzonych przez prawników, którzy specjalizują się w odszkodowaniach. Unikaj dużych spółek, którzy dużo przeznaczają na koszty swojej działalności, reklam, prowizji naganiaczy, konferencje, etc. (takie jest moje zdanie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witaj,

1. Tak, zgodnie za art. 436 § 1 k.c. należy Ci się odszkodowanie i zadośćuczynienie w opisanym stanie faktycznym. Może on obyć wysokie, z uwagi na rozmiar doznanych przez Ciebie obrażeń. Jeżeli uniemożliwiają one wykonywanie pracy, możesz liczyć także na rentę cywilnoprawną.

2. Zwykły prawnik pomoże, ale nie tak dobrze jak wyspecjalizowana firma, która wie jak wywalczyć odszkodowanie, a nie tylko przerzucać się pismami procesowymi. Zwykły prawnik najczęściej jest biegły w prawie pracy, prawie handlowym, prawie spółek itp, ale ma niewielkie pojęcie nt. praktyki ubezpieczeniowej.

3. Te 20% to wynagrodzenie, jak sam piszesz od wywalczonych pieniędzy, a więc ryzyko niepowodzenia leży także po stronie kancelarii odszkodowawczej. Maciej wspólny interes aby wywalczyć jak największą kwotę. Stawka 20% nie jest wcale taka wysoka, na rynku spotykana są nawet 40% stawki (+vat). Według mnie stawka jest jak najbardziej adekwatna do sprawy - jest duża szansa na wygraną, ale są też koszty do poniesienia (badania, ekspertyzy, zebranie i analiza dokumentów medycznych). Czy firma jest wiarygodna czy nie, możesz to sprawdzić proszą o referencje i dzwoniąc do osób, którym wcześniej pomogli.

4. Żeby określić kwotę roszczenia potrzeba trochę więcej informacji - jaki był okres hospitalizacji, jakie są dalsze rokowania, jakie zalecono zabiegi rehabilitacyjne i na jak długo, czy będziesz mógł pracować w dotychczasowej pracy lub konieczne jest przekwalifikowanie, czy będziesz miał orzeczony stopień niepełnosprawności itd. Wstępnie można powiedzieć, że na pewno będzie to kilkadziesiąt tysięcy, a nie kilka tysięcy. Tym bardziej, że składników roszczenia może być kilka:

- zadośćuczynienie za ból i cierpienie, te związane z wypadkiem, jak i leczeniem oraz rehabilitacją (wg. mnie min. 20-30 tys. zł)

- zwrot kosztów leczenia i rehabilitacji oraz nabycia leków, opatrunków, środków pomocniczych itp.

- zwrot kosztów dojazdów na leczenie i rehabilitację

- zwrot utraconego wynagrodzenia (20% Twojej pensji za czas przebywania na chorobowym)

- zwrot utraconych przychodów w przyszłości, z powodu braku możliwości rozwoju kariery zawodowej w wykonywanym zawodzie

- renta cywilno-prawna, jeżeli nie będziesz mógł podjąć pracy

- zwrot kosztów przekwalifikowania zawodowego

- zwrot kosztów dostosowania samochodu i mieszkania, jeżeli jest to konieczne

Jak widzisz jest tego sporo i bardzo wiele czynników wpływa na to, jak liczyć poszczególne pozycje. Dlatego właśnie lepiej skorzystać z pomocy specjalisty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...