Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

wyplata z oc sprawcy


rimek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Państwa.

Chciałbym zapytać o poradę.

Wracając z pracy rowerem zostałem potracony przez samochód osobowy. Rower miałem w pełni sprawny, zakupiony trochę ponad 2 lata temu. Po całym zdarzeniu kierowca zapytał czy nic mi nie jest i odwiózł do domu. Po 3 godzinach dotarło do mnie co się stało i ze mam cale posiniaczone nogi, o rowerze nie wspominając..... Zadzwoniłem do sprawcy tego zdarzenia i poprosiłem o dane.

Przyjechał do mnie z zona i na szybko podsunął mi jakaś kartkę. Podpisałem niestety. Później dopiero przeczytałem ,ze zrzekam się od jego osoby jakiegokolwiek zadośćuczynienia za obrażenia oraz zniszczony rower jednocześnie przyjmując rekompensatę pieniężną 40 zł.... Rower zniszczony całkowicie, nie nadaje się już do użytku. Następnego dnia z bólem w podbrzuszu zostałem przyjęty w szpitalnym oddziale ratunkowym. Powiedziałem o potraceniu.

W wypisie rozpoznano: wielomiejscowe stłuczenie głównie kończyn dolnych oraz podbrzusza. Powierzchowne urazy obejmujące liczne okolice ciała.

Brak wskazań do hospitalizacji. Następnie sprawę zgłosiłem policji. Od lekarza w POZ dostałem L4 łącznie na około 20 dni bo ciężko mi się poruszać a w pracy stoję praktycznie w miejscu cala zmianę.

Policja odwiedziła już sprawce który przyznał się do winy i nałożyła na niego mandat karny. Podejrzewam ,ze był pijany bo powtórnie przyjechał z zona ale tego już nie udowodnię.

Moje pytanie brzmi: czy mam wogole jakiekolwiek szanse odzyskać pieniądze z ubezpieczenia OC sprawcy za doznane urazy fizyczne i psychiczne oraz zniszczony rower? Czy będąc w szoku i podpisując ten papier pozbawiłem się jakichkolwiek szans?

Mam jeszcze grupowe ubezpieczenie PZU w pracy ale czy uszkodzenia mojego ciała nie są zbyt znikome i nie występuje tu trwały uszczerbek na zdrowiu???

Czy mam jakieś szanse?

Prosze o pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kancelaria Prawna CLAIM wrote:
Jeżeli chodzi o wskazane pozostałe ubezpieczenia może Pan rownież dochodzić odszkodowania niezależnie od oc sprawy.
Ponadto w związku z okolicznością powrotu z pracy można, podwyższaniu przesłanek, dochodzić jednorazowego odszkodowania z ZUS.
Pozdrawiamy
Z czy możecie Państwo wskazać podstawę prawną która pozwala na dochodzenie jednorazowego odszkodowania z ZUS jeśli wypadek był wypadkiem w drodze z pracy???

Z tego co się orientuję, to od 1.01.2003 r. takiej możliwości już nie ma. Przy wypadku w drodze do lub z pracy można otrzymać tylko zasiłek chorobowy w wysokości 100 % podstawy wymiaru zasiłku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz szczerze powiedziawszy jestem w kropce. Na innym forum dostałem odpowiedz ze podpisując ta kartkę zrzekłem się jakichkolwiek praw do starania się od ubezpieczyciela sprawcy zwrotu pieniędzy za rower i urazy. Tym bardziej ze są one minimalne na pewno nie dostane nic.... wiec czy w ogóle warto....?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie poddawaj się!

Zawsze warto walczyć o swoje!

Chociaż szczerze mówiąc uważam, że powinieneś się zgłosić do prawnika i jego dopytać, tak będzie najbezpieczniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witaj,

Sprawa rzeczywiście nie wygląda najlepiej. Sprawca i jego ubezpieczyciel będą podnosić, że podpisałeś, a przecież powinno się czytać to co się podpisuje...

 

Jedyna możliwa linia działania, to wykazać, że podpisałeś pod przymusem lub presją, albo w stanie ograniczonej poczytalności (np. szok spowodowany wypadkiem i bólem), albo też zostałeś wprowadzony w błąd.

 

Trudne i nie masz zbyt wielu argumentów po swojej stronie. Trochę za dużo było tej opieszałości ze wszystkimi formalnościami, policją itd. Dobrze, że w ogóle to zgłosiłeś i sprawca dostał mandat.

 

Według mnie nie jest to przypadek zupełnie bez szans, ale wymaga dobrego przygotowania i poprowadzenia. Jeżeli potrzebujesz pomocy, to proszę o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...