Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

uderzenie w tył pojazdu i sprawca ciężarówka TIR, samochód do kasacji


haroldzik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem a wiec jadac z tesciem najechala na tyl naszego samochodu ciezarowka nasz samochod do kasacji, natomiast ja tego samego dnia trafilem do szpitala ogolne potluczenia plus stluczenie kregoslupa w czesci szyjnej pobyt w szpitalu trwal 3 dni zwolnienie L-4 na okres 30 dni i na 10 dni musz nosic kolnierz shantza .Ubezpieczony jestem a pzu zycie indywidualnie suma ubezpieczenia 11000 zl z tego co wiem moge starac sie o odszkodowanie z oc sprawcy sprawa zakonczona mandatem na miejscu moje pytanie na jakie mniej wiecej odszkodowanie moge liczyc i czy moge ubiegac sie o odszkodowanie z oc i z mojego ubezpieczenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak wysokie odszkodowanie otrzymasz. Suma odszkodowania zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu jakiego doznałeś. O odszkodowanie możesz się starać tylko z OC sprawcy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz się starać o odszkodowanie z OC sprawcy wypadku jak również ze swojego ubezpieczenia NW jakie zapewne masz w PZU (często jest to ubezpieczenie grupowe z pracy).Ja obecnie też się staram o takie.Byłam poszkodowana w wypadku samochodowym (zwolnienie L-4 14 dni). pozdrawiam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...
Witam ponownie a wiec lekarz przedłuzyl mi zwonienie jeszcze o 15 dni .Najgorsze jest to ze jestem kierowca zawodowym, i teraz mam stracha kierowac samochodem nie wiem czy isc z tym do lekarza . Boje sie ze potem bede mial problemy w pracy jak bede sie leczyl u psychologa . Czy takie leczenie ma wplyw na odszkodowanie i do czego to zaliczyc do uszczerbku zdrowia ,czy zadoscuczynienia. Mam jeszcze jedno pytanie czy do mojej sprawy oplaca sie brac firme ktora pomaga w otrzymaniu odszkodowania , i jaka moze byc suma odszkodowania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...

 

gosiak wrote:

Nie jestem w stanie Ci powiedzieć jak wysokie odszkodowanie otrzymasz. Suma odszkodowania zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu jakiego doznałeś. O odszkodowanie możesz się starać tylko z OC sprawcy.

Pomieszanie z poplątaniem! Z jednej strony pisze Pani, że odszkodowanie tylko z polisy OC sprawcy (co jest nieprawdą), a z drugiej strony, że suma odszkodowania zależy od stopnia uszczerbku na zdrowiu (a tak jest tylko w przypadku odszkodowana z ubezpieczeń dobrowolnych NNW gdzie wysokość świadczenia to iloczyn trwałego uszczerbku na zdrowiu i sumy ubezpieczenia). Poszkodowana może likwodwać szkodę zarówno z polisy OC sprawcy kolizji/wypadku i żądać odszkodowania (koszty leczenia i rehabilitacji, utracony dochód, zniszczone mienie podczas zdarzenia) jak i zadośćuczynienie za ból fizyczny i cierpienie psychiczne. Również należy likwidować szkodę z ubezpieczenia NNW- gdzie należy się odszkodowania za trwały uszczerbek na zdrowiu i ewentualnie koszty leczenia itp. (w zależności od OWU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

haroldzik wrote:
Witam ponownie a wiec lekarz przedłuzyl mi zwonienie jeszcze o 15 dni .Najgorsze jest to ze jestem kierowca zawodowym, i teraz mam stracha kierowac samochodem nie wiem czy isc z tym do lekarza . Boje sie ze potem bede mial problemy w pracy jak bede sie leczyl u psychologa . Czy takie leczenie ma wplyw na odszkodowanie i do czego to zaliczyc do uszczerbku zdrowia ,czy zadoscuczynienia. Mam jeszcze jedno pytanie czy do mojej sprawy oplaca sie brac firme ktora pomaga w otrzymaniu odszkodowania , i jaka moze byc suma odszkodowania
1) Ma znaczenie na wyskość zadośćuczynienia.

2) Suma odszkodowania i zadośćuczyniania zawsze szacowana jest indywidualnie bazując na dokuemtnacji medycznej i wywiadu z poszkodowanym (sposób życia przed wypadkiem i po wypadku- wpływ urazów na życie prywatne i zawodowe).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...