Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

zadoscuczynienie za wypadek samochodowy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

2 miesiące temu miałem wypadek samochodowy, zderzenie czołowe z pijanym kierowcą, ktory mial ok 3 promili/.

Do szpitala trafiłem na SOR i od razu przeszedlem kilka operacji. W wyniku wypadku doznałem:

-rozwarstwienia tetnicy biodrowej wspolnej lewej (stent w nodze)

- zlamanie trzonu L3

-stłuczenie przecharza moczowego- krwiomocz

-obrażenia w jamie brzusznej z obecnością płynu i powietrza z klinicznymi objawami ostrego brzucha

-w trybie ostrym wykonano laparotomie w której stwierdzono litr krwii w jamie otrzewnej

-rozerwanie krezka jelita z czynnym krwawieniem

-wielomiejscowe rozerwanie jelita kretego

-pekniecie surowicowki kątnicy

-oderwanie przyczepu dolnego prawego mięśnia prostego brzucha

-krwiaki powlok brzusznych

-resekcja 1m jelita krętego, zespolono koniec do końca. ostrzyknieto xylocaina krezkę,podkuto krwawienie z krezki jelita,zszyto surowice kątnicy,założono szwy na dolny lewy przyczep mięśnia prostego brzucha

-wszczepiono stent do tętnicy biodrowej zabezpieczając jej rozwarstwienie

-uszkodzony staw skokowy prawy

Na chwile obecna nosze gorset jewetta przez ok 3-6 miesięcy oraz ortezę stawu skokowego.Mam przepisane leki do konca zycia.

Lekarze walczyli o życie, szanse na ratunek 50/50.

Dodam ze jestem studentem i niestety musiałem przerwać naukę na 1 rok

Chciałbym zapytać o to, o jakie zadość uczynienie mogę się ubiegać. Moze ktoś ma doświadczenie w takiej kwestii.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać powyżej profesjonalizm wypowiedzi. Od kiedy zadośćuczynienie jest wypłacane za uszczerbek na zdrowiu. Pandora12 może czym innym się zajmiesz.

 

Radek w twoim przypadku należy się zadośćuczynienie za krzywdę, zwrot kosztów leczenia oraz utraconego dochodu (jeżeli dorabiałeś) dodatkowo zwrot tytułem opieki osób trzecich. Niestety nikt nie powie Ci jaka kwota bez analizy dokumentów. W razie czego jesteśmy do dyspozycji pod numerem 537 132 132 emailowo biuro@erw.com.pl Co istotne zlecając dochodzenie roszczeń kancelarii odszkodowawczej (w zasadzie wszystkim) płacisz jedynie prowizję od sukcesu. Nic z góry. Skontaktuj się z nami a przedstawiciel Europejskiego Rejestru Wypadków może być u Ciebie już jutro. Dodam, że ERW prowadzone jest przez byłego likwidatora szkód osobowych i rent Grupy PZU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij przez priv dokumentację medyczną to Ci oszacuję ramy o ile można się realnie starać.

Generalnie bez udostępnienia dokumentacji + jaki ubezpieczyciel sprawcy to raczej na sensowną odpowiedź nie masz co liczyć.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radekskop wrote:
Witam,
2 miesiące temu miałem wypadek samochodowy, zderzenie czołowe z pijanym kierowcą, ktory mial ok 3 promili/.
Do szpitala trafiłem na SOR i od razu przeszedlem kilka operacji. W wyniku wypadku doznałem:
-rozwarstwienia tetnicy biodrowej wspolnej lewej (stent w nodze)
- zlamanie trzonu L3
-stłuczenie przecharza moczowego- krwiomocz
-obrażenia w jamie brzusznej z obecnością płynu i powietrza z klinicznymi objawami ostrego brzucha
-w trybie ostrym wykonano laparotomie w której stwierdzono litr krwii w jamie otrzewnej
-rozerwanie krezka jelita z czynnym krwawieniem
-wielomiejscowe rozerwanie jelita kretego
-pekniecie surowicowki kątnicy
-oderwanie przyczepu dolnego prawego mięśnia prostego brzucha
-krwiaki powlok brzusznych
-resekcja 1m jelita krętego, zespolono koniec do końca. ostrzyknieto xylocaina krezkę,podkuto krwawienie z krezki jelita,zszyto surowice kątnicy,założono szwy na dolny lewy przyczep mięśnia prostego brzucha
-wszczepiono stent do tętnicy biodrowej zabezpieczając jej rozwarstwienie
-uszkodzony staw skokowy prawy
Na chwile obecna nosze gorset jewetta przez ok 3-6 miesięcy oraz ortezę stawu skokowego.Mam przepisane leki do konca zycia.
Lekarze walczyli o życie, szanse na ratunek 50/50.
Dodam ze jestem studentem i niestety musiałem przerwać naukę na 1 rok
Chciałbym zapytać o to, o jakie zadość uczynienie mogę się ubiegać. Moze ktoś ma doświadczenie w takiej kwestii.
Pozdrawiam
Doznałeś poważnych obrażeń ciała. Myślę, że w dokumentacji medycznej masz zaznaczone, że realnie zagrażały one Twojemu życiu. Orzeczony % uszczerbku na zdrowiu owszem ma znaczenie (i to wcale nie małe), ale przy Twoich obrażeniach liczą się bardziej ewentualne komplikacje, jakie mogą powstać w przyszłości (tzw. rokowania na przyszłość).

Reasumując:
- wypłacona kwota jest z całą pewnością zaniżona;
- doradzam dobrego prawnika do prowadzenia sprawy (z doświadczeniem) - bez udziału pośredników (tak będzie taniej).

Pozdrawiam i zapraszam do skorzystania z usług mojej kancelarii Versus z Płocka (mam 16-letnie doświadczenie w branży) Michał Pietrykowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. kwota zadośćuczynienie ewidentnie zaniżona

2. prawdopodobnie nie wypłacone wszystkie roszczenia np. opieka osób drugich - teraz PZU nagminnie odmawia

3. odwołania zapewne nic nie dadzą trzeba kierować sprawę do sądu

 

Poszukaj dobrego pełnomocnika i zacznij działać. Przy wyborze pełnomocnika zwróć uwagę na:

1. czy kontaktuje się z Tobą prawnik / czy jakiś pośrednik

2. jaka jest wysokość prowizji i jakie obejmuje to usługi i czy nie ma ukrytych kosztów

3. zwróć uwagę na czyje konto wypłacane są pieniądze, bo teraz sporo pełnomocników znika z pieniędzmi klientów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witaj, miałam wypadek rok temu, podobne obrażenia do Twoich, dopiero jestem w połowie leczenia. Nawiązałam kontakt z Krajową Kancelarią Odszkodowań - są z Warszawy, ja z okolic Gdańska, oni działają na terenie całego kraju. Dzięki nim, uzyskałam już 25 tys., sprawa w sądzie trwa ale otrzymam jeszcze około 50 tys. Co najważniejsze - nie musiałam zapłacić ani złotówki, po wypadku nie miałam żadnych środków do życia i byłam zdana na innych... Jeśli byś chciał namiary - proszę o wiadomość. Szczerze polecam tą firmę. Na pewno nie zgadzaj się od razu na sąd -w etapie sprawy tzw.przed sądowym, można już otrzymać pierwsze środki finansowe. Ja przejrzałam wiele ofert, wielu firm, a procent wahał się od 18 do nawet 35! Życzę mądrego wyboru i zdrowia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

od takiej decyzji zasadnym jest w 100 % odwołanie najpierw na etapie przedsądowym po analizie Pana dokumentacji medycznej na tej podstawie można będzie w przybliżonej kwocie podać roszczenie. Na chwilę obecną przy podanych obrażeniach kwota jest rażąco zaniżona.

 

proszę o mądry wybór , udać się do prawnika który przeanalizuje Pana sprawę mając całość dokumentów.

 

Proszę wziąć pod uwagę , iż ubezpieczyciele na etapie postępowania przedsądowego z reguły zaniżają wartość gdyż 50 % osób nie decyduje się na drogę sądową a to błąd gdyż przy uzyskaniu zwolnienia od kosztów sądowych mogą śmiało wywalczyć czasem x2 lub x 3 wyższe roszczenie finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...