Skocz do zawartości
Forum Odszkodowania

Naprawa bezgotowkowa wymiana czy naprawa elementu??


Rekomendowane odpowiedzi

Witam oddalem samochod na naprawe bezgotowkowa do Aso Bmw Zdunek z Oc sprawcy, uszkodzony lewy blotnik i drzwi, z czego blotnik stwierdzil do wymiany a drzwi do naprawy. Z przepisow czytam ze powinni przywrocic pojazd do stanu z przed kolizji, ale serwisan stwierdzil, ze jezeli element nadaje sie do naprawy to nie moga z mojego ''widzi mi sie'' wymieniac elementu na nowy.

 

Czy serwisant ma racje?? Czy moge w jakis sposob rzadac wymiany drzwi na nowe??

 

Elementy te nie były wczesniej powtornie lakierowane, wiec po naprawie, a nie wymianie auto straci na wartosci :/

 

Z gory dziekuje za pomoc

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej mnie irytuje ze drzwi byly oryginalne, ocynkowane (Zreszta jak caly samochod) wiec rdza nie ma prawa wyjsc, a po naprawie gwarancja tylko na rok, a co pozniej bedzie sie dzialo to juz ASO nie obchodzi... troche to przykre...

 

Czy po wykonaniu przez ASo BMW kosztorysu napraw moge go podwazyc lub zrezygnowac z wykonania naprawy w tym serwisie, jezeli wedlug mnie naprawa ta nie bedzie wykoanana tak jak bym tego oczekiwal??

 

Jezeli chodzi o roszczenie o utracie wartosci pojazdu, moje BMW jest z 25.06.2007 roku z tego co czytam w inernecie do tego roszczenia uwzglednia sie tylko samochody max do 6 lat racja czy sie myle??

 

I ostatnie pytanie mam uszkodzona opone w wyniku kolizji, serwisant ASO powiedzial ze wymienia ja na nowa lecz PZU naliczy amortyzacje w 99% przypadkow wynosi ona 50%, wiec przy odbiorze auta bede musial w ASO zaplacic polowe ceny opony. Na dodatek druga oponajest dobra ale biezniki beda sie roznily, wiec bede musial wymienic druga opone i takze za nia zaplacic... Serwisant stwierdzil ze powinienem po otrzymaniu faktury za druga opone napisac odwolanie do PZU o zwrot kosztow drugiej opony, poniewaz nie mozna jezdzic z oponami o roznych bieznikach na jednej osi.

Naprawa ma byc wykonywana bezgotowkowo, opony po 2 sezonach, a jednak i tak z nie mojej winy bede musial poniesc koszty??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...